Samsung chystá telefon se třemi displeji. Má to však smysl?

samsung ohebny displej

Patentové úřady přijímají denně od velkých výrobců desítky nových patentů. Co se týče inovativních telefonů, samotní giganti se předhání, kdo představí lepší produkt. Přesto, že chytrý telefon jako takový je hotovu věcí a platforma dospěla už nějaké tři – čtyři roky zpět. Je to jako s přenosnými počítači, jejichž platforma taktéž dospěla a pokud se podíváme na design notebooku před pěti lety a dnes, nevidíme v něm příliš velký rozdíl. Ano, samozřejmě mají větší výdrž, jsou tenčí a mají lepší výkon, ale žádnou extra přidanou hodnotu nepřinášejí, zejména pak nenáročným uživatelům.

Koncepty ohebných či jinak zvláštních telefonů kolují po internetu taktéž skoro denně. Nedávno jsme vám psali o patentu Googlu, který stojí o telefon, ve kterém lze listovat jako v knize a má nabídnout několik displejů. A Samsung na sebe nenechal dlouho čekat. Nechal si totiž patentovat smartphone se třemi displeji. Patent obsahuje celkem deset náčrtů, na kterých můžeme spatřit telefon se třemi stejně velkými displeji. Korejský úřad duševního vlastnictví ho schválil letos v červnu.

samsung ohebny displej

Celé zařízení je pak divně zakulaceno a je tvořeno třemi částmi, které na první pohled vypadají jako velmi tenké listy. Ty jsou pak drženy kovovým rámem a je možné je libovolně přetáčet. Na základě těchto patentových náčrtů web letsgodigital.nl připravil možnou podobu chystaného produktu. Není vůbec jisté, že toto zařízení někdy bude uvedeno na trh, pokud však ano, rozhodně si počkáme na to, čím Samsung zařízení obhájí. Jistě, řady Galaxy S vždy zastupují to nejlepší, co aktuálně jihokorejská společnost nabízí, řada Note pak slouží zejména k produktivnějšímu používání díky většímu displeji a peru S Pen. Dokonce i ten Galaxy Fold nám dává nějaký smysl. Ale tři tenké displeje najednou? Proč?

Dává vám podobný produkt smysl? Jak byste jej využili?

Zdroj: letsgodigital.nl

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)