Další ohebný telefon? Google chystá specialitku

google ohebný telefon

Google údajně připravuje vlastní ohebný telefon. Po Samsungu Galaxy Fold a Huawei Mate X nám tak do sbírky dost možná přibude další kousek. Google totiž údajně pracuje na vývoji vlastního telefonu s flexibilním (ohebným) displejem. Jeden holandský web včera upozornil na nově zaregistrovaný patent. Ten ukazuje jasný plán Googlu – přivést na trh něco úplně nového.

google ohebny mobil telefon

Zařízení má totiž hned více “stránek” a patent ukazuje, že se má otáčet jako kniha. Technologie bude tedy pravděpodobně spočívat v několika tenkých vrstvách displejů, které budou umístěny tak, aby se mezi nimi dalo listovat. Jednotlivé displeje má držet pohromadě blíže nespecifikovaný mechanismus a všechny komponenty jako čip, fotoaparát, baterie nebo anténa se mají nacházet v posledním z nich.

google ohebný telefon mobil huawei mate x samsung galaxy fold

Nutno dodat, že se jedná opravdu o specifické a unikátní řešení a uvidíme, jestli s ním nakonec Google skutečně přijde. A pokud ano, určitě si nějaký čas počkáme.

Uvítali byste ohebný telefon od Googlu?

Zdroj: letsgodigital.nl

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)