12 zařízení Samsung, jež dostanou Android 6.0 v 1. čtvrtletí 2016

samsung_marshmallow_ico

Na veletrhu Mobile World Congress (MWC) má jihokorejský Samsung (dle nepotvrzených zpráv) představit svou nejnovější vlajkovou loď Galaxy S7. Operačním systémem tohoto telefonu samozřejmě nebude nic jiného než Android 6.0 Marshmallow. Výrobce ale nehodlá zapomenout ani na další stále ještě aktuální zařízení, jakož i několik modelů z předchozích generací.

Již nějaký čas se ví, že Samsung pracuje na aktualizaci na nejnovější verzi systému pro řadu telefonů a tabletů. Nyní server SamsungViet přišel s údajnými plány pro vydávání aktualizace na Android 6.0 pro několik chytrých telefonů a tabletů, včetně trojice Galaxy S6 a řady Galaxy Note.

Která zařízení Samsung dostanou Android 6.0?

Podle dokumentu obdrží v 1. čtvrtletí 2016 aktualizaci dvanáct smartphonů, jmenovitě Galaxy Note 5, Galaxy Note 4, Galaxy Note 4 Duos, Galaxy Note Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6, Galaxy S6 Duos, Galaxy S5, Galaxy S5 Neo a Galaxy S5 LTE-A. Další zařízení, jmenovitě Galaxy Alpha, Galaxy Tab A, Galaxy Tab S2 8.0 a Galaxy Tab S2 9.7, obdrží update na Android 6.0 Marshmallow ve druhém čtvrtletí.

Takto Samsung plánuje aktualizovat svá zařízení Takto Samsung plánuje aktualizovat svá zařízení

Výrobci obvykle začínají aktualizovat svá nejpopulárnější zařízení do tří měsíců poté, co Google uvolní zdrojový kód nejnovější verze Androidu, takže plány na zahájení aktualizací v prvním čtvrtletí nejsou příliš velkým překvapením.

Samozřejmě je nutné brát tyto informace s jistou rezervou, protože nemůžeme s jistotou říci, nakolik jsou uvedené informace podložené. To se dozvíme až v momentě, kdy Samsung skutečně vydá aktualizace pro svá zařízení. Lze také předpokládat, že Samsung zařadí do aktualizace i poslední update na verzi 6.0.1, které, kromě dalších novinek, úprav a oprav, obsahuje novou sadu smajlíků.

Redaktoři zahraničních serverů již viděli Android 6.0 na telefonech Samsung Galaxy S6 a Galaxy Note 4, takže přípravy jsou očividně v plném proudu.

Zdroje: SamMobile, SamsungViet, Android Authority a PhoneArena.

O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)