Android 6.0.1 přichází, na co se můžeme těšit? (obrazy ke stažení)

android_6_0_1_tovar_ico

Google v noci na dnešek vydal tovární obrazy („factory images“) aktualizované verze svého operačního systému Android 6.0.1 Marshmallow. Soubory se sestaveními MMB29M a MMB29K lze použít k nahrání čistého systému, jsou k dispozici pro Nexus 5, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 7, Nexus 9 a Nexus Player.

Co přináší Android 6.0.1 Marshmallow?

Android 6.0.1 přichází se sadou nových smajlíků („emoji“; informovali jsme ve článku Android bude veselejší. Noví smajlíci přijdou již za týden na Nexusy), vrací také zpět možnost nastavit režim „Nerušit“ do nejbližšího nastaveného budíku. Asi nejdůležitějším důvodem pro vydání aktualizované verze systému však je prosincový balík bezpečnostních záplat, řešící nejrůznější chyby a zjištěné nedostatky.

Android 6.0.1 přichází se sadou nových smajlíků Android 6.0.1 přichází se sadou nových smajlíků

Původně se hovořilo také o novém navigačním panelu určeném pro tablety s tlačítky Domů a Zpět situovanými po levé straně, nicméně tuto informaci nakonec server Android Police vyvrátil.

Původně se hovořilo také o novém navigačním panelu určeném pro tablety Původně se hovořilo také o novém navigačním panelu určeném pro tablety

Aktualizace formou OTA („Over The Air“ tedy „vzduchem“) budou dle stránky Nexus na Google+ spuštěny během dnešního dne. Jak již majitelé těchto zařízení vědí, update je uvolňován postupně v několika etapách, takže si na něj možná až několik dnů počkají.

Ten, kdo čekat nechce, si může stáhnout tovární obraz (viz odkazy níže) a nahrát ho do svého telefonu či tabletu podle našeho návodu Jak ručně aktualizovat Nexus na Android 5.0 Lollipop aneb Nečekejte na OTA!

Android 6.0.1: tovární obrazy

Tovární obrazy nejnovějšího systému si můžete stáhnout z následujících odkazů:

Zdroje: Google Developers, Nexus @ Google+, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)