TOPlist

Android 6.0.1 Marshmallow je nyní v beta verzi pro starší modely Sony Xperia

xperia z3 hlavni

V říjnu minulého roku uvedlo Sony experimentální beta verzi systému Android 6.0 Marshmallow pro některé starší smartphony Sony Xperia. Betaverze byla ovšem opravdu experimentální, byla zaměřena na testování nového prostředí a byla určena zejména pro vývojáře, kteří díky ní mohli své aplikace snáze optimalizovat. Nyní Sony vydává beta verzi znovu, tentokrát jde ale o úplně jiné stádium vývoje. Nyní je již beta určena ve větší míře uživatelům a její vydání má odhalit poslední nedostatky a chybičky, které je třeba opravit před brzkým vydáním plné verze updatu.

Sony Xperia - Marshmallow beta

Beta firmware Androidu 6.0.1 Marshmallow je nyní dostupná pro zařízení Xperia Z3, Xperia Z3 Compact a Xperia Z2. Jakmile budou odstraněny všechny chyby a systém bude maximálně stabilizován, nabídne se plná verze updatu všem stávajícím majitelům těchto smartphonů. Update se pak začne šířit na novější z těchto Xperií, následovat budou starší modely.

Program betatestu byl oznámen již před měsícem, a to ve Španělsku, Nizozemsku a Itálii. Tato beta je však prvním dostupným updatem v programu. Beta firmwaru nese označení 23.5.A.0.486 a pro registrované „testery“ je dostupná skrze běžný aktualizační kanál. Jelikož již Sony vydalo update pro smartphony z řady Xperia Z5, dovedeme si představit, co všechno přinese update i pro tyto starší modely.

Zdroj: AA.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)