Samsung si nachystal zadní vrátka! Zpoplatní přístup k AI?

Samsung
  • Máme za sebou oficiální premiéru řady Galaxy S24
  • Samsung se u novinek podle očekávání zaměřil na oblast AI
  • Drobná poznámka v oficiální tiskové zprávě ale vyvolává otázky

Jednotlivé modely řady Samsung Galaxy S24 už jsme vám podrobně představili a samozřejmě to není poslední článek, který jsme o novinkách připravili. Samsung si pro zájemce o řadu S24 připravil řadu lákadel, jedním z nich je rekordně dlouhá podpora, která se vyšplhala až na 7 let!

Zapomenout nesmíme ani na nejrůznější funkce spokojené s AI. Můžeme předpokládat, že Samsung nebude v roce 2024 jediným výrobcem, který se bude chtít snažit na AI vlně svézt. A samozřejmě na ní náležitě vydělat, ačkoliv možná až v budoucnosti. Jak to provede?

Galaxy S24 Series: How to use Live Translate | Samsung

Galaxy S24 Series: How to use Live Translate | Samsung

To naznačuje jedna z mnoha poznámek v oficiální tiskové zprávě: „Samsung neslibuje ani negarantuje přesnost, úplnost či spolehlivost práce umělé inteligence. K využívání některých funkcí s umělou inteligencí může být zapotřebí přihlášení k účtu Samsung. Funkce Galaxy AI budou na podporovaných zařízeních Samsung Galaxy poskytovány zdarma minimálně do konce roku 2025. Dostupnost funkcí umělé inteligence poskytovaných třetími stranami se může změnit a podléhá vlastním podmínkám poskytovatele.“ Ano, čtete správně. Od začátku roku 2026 mohou být služby AI zpoplatněné.

Předplatné je super! Pro Samsung, ne pro zákazníky…

Osobně si myslím, že v tuto chvíli ani Samsung sám netuší, co se stane s AI v roce 2026 a kam se posune. Jisté je, že AI z našich životů jen tak nezmizí. Výrobci se samozřejmě budou snažit vydělat na této oblasti peníze a forma předplatného se pro ně jeví jako ideální. Chcete používat všechny AI funkce bez omezení? Zaplaťte měsíčně nějakou drobnou částku.

řada samsung galaxy s24

Samsung Galaxy S24 Ultra (S928B)

Kde koupit:

Cena od: 35 490 Kč

Při milionech prodaných telefonů se ale nakonec může počítat každý dolar. Jednorázové nákupy v posledních letech mizí a často bývají nahrazeny různými formami předplatného, které zajišťují trvalejší (a ve výsledku vyšší) příjem. Pro zákazníka to moc příjemná změna není, pro autory a vývojáře je tento směr pochopitelný. A zpátky k Samsungu – o tom, že možnost předplatného výrobce zvažuje, jsme poprvé psali už v listopadu loňského roku. Teď jsme k tomu pravděpodobně opět o malý kousek blíže. Bude ale záležet rovněž na postoji konkurence, uvidíme kam se s AI v letošním roce vydá Apple, jeho postoj může naznačit mnohé.

Komerční sdělení Mobil Pohotovost

Nový Samsung Galaxy S24 přeobjednáte absolutně nejvýhodněji u Mobil Pohotovosti, a to už od 165 Kč x 26 měsíců díky speciální službě Dopředný výkup. V prvních dnech navíc ušetříte až 5 500 Kč a získáte ten nejlepší dárek – záruku na 3 roky zcela zdarma! Veškeré podrobnosti zjistíte na mp.cz/galaxys24.

Jakou částku byste byli ochotní měsíčně zaplatit?

Zdroj: Samsung

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)