Samsung plánuje vyrobit 576mpx senzor. Objeví se v mobilu?

Samsung 576mpx senzor 2025

Společnost Samsung před pár dny představila plány na další výrobu fotografických senzorů pro telefony a další zařízení. V oficiální časové ose se objevují dřívější velikosti čipů i jejich pixelů od roku 2000, současné hodnoty pro rok 2021 a také vytyčený cíl pro rok 2025. V posledním bodě se nachází, nyní těžko uvěřitelný, 576mpx senzor. Není ovšem vůbec jistá, zda se má takový fotoaparát skutečně objevit v mobilu.

Samsung 576px senzor timeline

Snímek prochází z prezentace šéfa automotive divize Samsungu, takže v tuto chvíli vítr vane spíš od průmyslového či automobilového odvětví. Využití by mohl takový senzor najít třeba i u autonomních vozů nebo dronů. Nicméně může jít teprve o první náznaky z jedné části společnosti a čtyři roky jsou dlouhá doba, tak uvidíme.

Ve spojitosti se Samsungem se nicméně už dříve hovořilo například i o 600mpx senzoru, takže vývoj je v korejské firmě evidentně hodně sebevědomý. Připomeňme, že před pár dny společnost představila senzor ISOCELL HP1, který má 200 megapixelů a dokáže na plochu jednoho běžného 2.56μm pixelu vměstnat až šestnáct 0.64μm pixelů.

Kde myslíte, že se takový senzor finálně objeví?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)