Samsung ukázal 200mpx mobilní fotoaparát. Kde se objeví?

Samsung 200mpx mobilní fotoaparát ISOCELL HP1

Již několik měsíců probíraná věc se stala skutečností. Korejská společnost Samsung dnes oficiálně ukázala 200mpx fotoaparát pro mobilní telefony. Senzor nazvaný ISOCELL HP1 dokáže na plochu jednoho běžného 2.56μm pixelu vměstnat až šestnáct 0.64μm pixelů. Technologii nazývá ChameleonCell. Efektivní rozlišení celé soustavy je po přepočtu 12,5 megapixelu a největší výhodou nového řešení je zejména schopnost fotografování ve špatných světelných podmínkách.

Samsung 200mpx mobilní fotoaparát ISOCELL HP1 schéma

Samsung současně ukázal i senzor ISOCELL GN5, který jako první dokáže skloubit technologii Dual Pixel Pro s pixely o velikosti jednoho mikrometru. Využívá i nově vyvinutý princip Front Deep Trench Isolation (FDTI), díky kterému si dokáže déle „podržet“ dopadající foton.

ISOCELL GN5

Zatím nebylo oficiálně potvrzeno, ve kterých telefonech se tyto novinky objeví, ale za nás jsou první dva tipy naprosto jasné. Vsadili bychom na novou sérii Samsung Galaxy S22 a jejího pravděpodobně nejsilnějšího zástupce Ultra, a minimálně na nejvybavenější model chystané řady Xiaomi 12. V případě druhého jmenovaného mobilu by se asi mohl 200mpx fotoaparát podívat na trh již letos.

V jakém rozlišení běžně fotíte?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)