Nekonečný příběh Sama Altmana. Ředitel OpenAI se vrací do své funkce

OpenAI Sam Altman zpět ve funkci
  • OpenAI je organizace pro výzkum v oblasti umělé inteligence
  • Po chaosu se do funkce generálního ředitele vrací bývalý ředitel Sam Altman
  • Greg Brockman se také vrací do společnosti

V minulém týdnu jsme vám psali o nečekaném propuštění generálního ředitele OpenAI. Také včera jsme vás informovali o souvisejícím hromadném odchodu zaměstnanců a dokonce i dnešek přinesl překvapivý spád. Altman byl nejdříve správní radou odvolán, poté v průběhu víkendu požádán o návrat, následně přijat na pozici vedoucího AI týmu v Microsoftu a nakonec po sérii chaosu prostřednictvím sociální sítě X (dříve Twitter) přichází s informacemi o návratu ke své původní funkci. V rámci domluvy dojde ke změnám složení celého představenstva.

Sam Altman to Return to OpenAI as CEO With New Board

Sam Altman to Return to OpenAI as CEO With New Board

Vývoj informací byl celkově velmi zmatený. Jedno z posledních oznámení byl příspěvek generálního ředitele Microsoftu Satya Nadelly na síti X, kde vyjádřil podporu pro Emmetta Sheara v nové funkci, zároveň přivítal Altmana a Grega Brockmana ve svém týmu. Situace se však velmi rychle změnila a dnes se v reakci na novinky objevilo na jeho účtu vyjádření, že oba hrají klíčovou roli v zajišťování prosperity vývoje produktů OpenAI a tam také je jejich místo. Je určitě důležité zmínit, že Microsoft je klíčovým investorem a dlouhodobým partnerem OpenAI.

Na místo generálního ředitele měl nastoupit Emmett Shear, bývalý ředitel platformy Twitch. Za pouhé dva dny se stal součástí možná nejvýraznějšího sporu v oblasti umělé inteligence, díky dvoudennímu účinkování je napříč internetem uváděn jako bývalý dočasný generální ředitel firmy OpenAI a je terčem spousty posměšných debat. Jedna z debat proběhla i na jeho oficiálním účtu, některé komentáře na něm nenechaly nit suchou.

Myslíte, že je toto finální rozhodnutí ?

 

Zdroj: AndroidAuthority, Twitter

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)