Jakoby Apple vyhodil Jobse. Šéf OpenAI dostal padáka!

OpenAI
  • Apple? Skoro každý si vzpomene na iPhone a Steva Jobse
  • Když se řekne OpenAI, lidem se vybaví ChatGPT a Sam Altman
  • Ano, právě ten dostal šokujícího padáka a už nešéfuje OpenAI

Tentokráte nebudeme hlavní obsah sdělení ukrývat až do druhé poloviny článku, to nejdůležitější napíšeme rovnou – Sam Altman byl odvolán z čela ChatGPT, kde působí už od roku 2015. Opouští společnost OpenAI, kterou z velké části pomohl vybudovat a bude zajímavé sledovat, kde se objeví příště.

V oficiální tiskové zprávě se objevilo poděkování za dosavadní práci, to v podobných situacích nikoho nepřekvapí. Mluví se ale rovněž o ztrátě důvěry a problémech v komunikaci, právě to může být jedním z hlavních důvodů, proč si Sam Altman překvapivě a velmi rychle balí kufry.

O vývoj jednotlivých nástrojů ze světa AI se nemusíme obávat, ten je velmi dynamický a ztráta jednoho člověka jej neohrozí. Na stranu druhou odchází výrazná osobnost, kterou nebude jednoduché nahradit. A aby toho nebylo málo – osobnosti odchází rovnou dvě. Současně odchází rovněž další spoluzakladatel OpenAI, konkrétně Greg Brockman.

Máme za sebou solidní personální zemětřesení na nejvyšších postech, vedení podniku zatím převezme dosavadní technologická ředitelka Mira Muratiová. Uvidíme, kam se pod novým vedení OpenAI posune, brzy by se měl objevit nový nástroj Gizmo.

Už jste si zkusili ChatGPT?

Zdroj: openai

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

GPT-4 Turbo

Co je GPT-4 Turbo a co vše umí?

Články Zuzana Přibylová Zuzana Přibylová
2 min. uložit na později

Komentáře (0)