TOPlist

Rusko spustilo RuStore, alternativu za omezený Google Play

RuStore Obchod Google Play Rusko aplikace

V reakci na válku vedenou na území Ukrajiny už na Rusko uvrhly celé státy a také soukromé společnosti několik sankcí. Mezi firmy, které začaly Putinův režim postihovat tím, že ze země „stáhly“ své produkty či služby, patří také Google. V tuto chvíli je podstatný jeho Obchod Play, který sice v Rusku dále funguje, ale v mnoha důležitých ohledech dost omezeně. Na nepříjemnou situaci omezovaný stát zareagoval tím, že spustil vlastní obchod s aplikacemi jménem RuStore.

Za nově vytvořeným portálem pro stahování nástrojů pro mobilní zařízení stojí polostátní VK Company, mimo jiné i autor sociální sítě VKontakte. RuStore vznikl za podpory tamního ministerstva pro digitalizaci a nemá za cíl nahradit pouze Obchod Google Play, ale současně i App Store firmy Apple. Vedení vývojářské firmy se nechalo slyšet, že nový obchod má potenciál stát se největším v Rusku a bude dobře sloužit vývojářům i uživatelům. Stát nicméně od zahájení „speciální vojenské operace“ čelí odlivu IT specialistů.

Na jakém místě byste stahovali aplikace, kdyby nebyl Obchod Google Play?

Zdroj: Reuters

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)