Další protiruský digitální akt. Google víc omezí Obchod Play

Obchod Google Play Rusko aplikace omezení platby

Společně s nekončící ruskou agresí na Ukrajině pokračují mimo jiné i sankční protireakce různých firem z celého světa. Patří mezi ně také Google, který kromě poskytování konkrétní podpory obyvatelům Ukrajiny činí i kroky namířené přímo proti Rusku. A některé dále stupňuje. Příkladem je nové omezení v možnostech používání databáze Obchod Google Play. Stejně jako u březnového zásahu se i v tomto případě jedná o krok spojený s finančními operacemi.

Obchod Google Play Rusko aplikace omezní platby upozornění

Téměř přesně před dvěma měsíci Google na ruském území znemožnil provádět transakce ve svých službách, což mimo jiné ovlivnilo také nákup aplikací nebo hrazení předplatného YouTube Premium. Jak potvrzuje oficiální nápověda pro vývojáře, jich i koncových ruských uživatelů placených aplikací se nyní dotkne další omezení. Jsou totiž pozastavené aktualizace a instalace.

Bezplatné nástroje půjdou dál běžně stáhnout i updatovat, ale nové pořízení či aktualizování těch placených je aktuálně znemožněno. Přímo z Google Play si dokonce takovou aplikaci nestáhnou ani ti uživatelé, kteří ji už mají předem zaplacenou.

Jak vnímáte tyto druhy sankcí?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)