Menu

Rozšířená realita Google je dostupnější: Podporují se nové telefony včetně Poco F1

Pokročilá rozšířená realita Google ARCore je založena technologiích Google Tango, na rozdíl od ní ale ARCore nepotřebuje speciální senzory a kamery. Stačí jen obyčejný telefon a hlavně podpora ze strany společnosti Google. Ta zatím asi není taková, jakou bychom si představovali, nicméně každý měsíc se podporuje více a více nových telefonů. V září se podpora objevila pro 8 telefonů. Které to jsou?

Rozšířená realita Google ARCore přidává podporu pro 8 zařízení

Rozšířená realita je stále na začátku své cesty, to jde vidět i na podpoře telefonů, ale i na technologiích. Jednu ze zajímavých funkcí rozšířené reality představil nedávno eBay. Pokud jde o podporu zařízení, dohromady je pokročilý ARCore dostupný na několik desítek telefonů. Google ale každý měsíc přidává podporu pro nové telefony. V poslední verzi se dostalo na 8 zařízení. Nově si můžete rozšířenou realitou vyzkoušet na Huawei Mate 20 Lite, Nokia 6.1 Plus, Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Tab S4, Sony Xperia XZ2, Sony Xperia XZ2 Compact, Sony Xperia XZ2 Premium a Xiaomi Pocophone F1.

Jak můžete vidět ze seznamu, najdeme v něm i několik hodně populárních modelů, díky čemuž se počet uživatelů rozšířené reality ARCore opět zvětší. Pokud jeden z těchto telefonů či tabletů máte, stačí si stáhnout z Google Play aplikace ARCore od Googlu a následně už si můžete vybírat jiné aplikace, které podporují pokročilo rozšířenou realitu.

ARCore by Google
ARCore by Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Používáte rozšířenou realitu Google ARCore?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Drewo

Drewo 2

12.9.2018 13:30

Funguje na Pocophone

Rostislav_habada

Rostislav Habada 4

12.9.2018 14:20

Note 8 bude fungovat?

Marekkm

marekkm 3

12.9.2018 20:24

Note 8 funguje dávno.

V6ak

v6ak 27

13.9.2018 11:06

Co se týče podporovaných telefonů, univerzální odpovědí je https://developers.google.com/ar/discover/supported-devices .

A proč to nejde na všech telefonech? Kromě požadavků na výkon a 64-bit archotekturu je potřeba kalibrace: https://github.com/google-ar/arcore-android-sdk/issues/217

RSS (komentáře k článku)