Sony Xperia XZ2 Premium představení: TOP vlajkový model s 4K displejem a duálním fotoaparátem

sony xperia xz2 premium cena

Ani ne dva měsíce po představení telefonů Sony Xperia XZ2 zde máme další novinku. A to telefon Sony Xperia XZ2 Premium, který si mnohé bere právě z dříve představených smartphonů. Hodně věcí ale posunuje na vyšší úroveň. Novinka má například displej s 4K rozlišením, duální fotoaparát, nebo třeba nahrávání videa ve 4K HDR a se zvukem ve vysoké kvalitě.

Sony Xperia XZ2 Premium útočí na nejvyšší příčky

Jednoduše by se dalo říct, že tento telefon je Xperia XZ2 na steroidech. Design těchto telefonů se téměř nezměnil, opět jde o kombinaci skla a kovu v baculatém těle. Telefon je také poměrně těžký, váží 236 gramů. Nechybí ani splnění certifikace IP65/68. Novinka má displej o velikosti 5,8″, jde o LCD panel s podporou HDR, rozlišení je pak 4K. O výkon se stará Snapdragon 845, který doplňuje 6GB RAM paměť.

Novinkou u Sony telefonů je také duální fotoaparát, ten nabízí 19 a 12 Mpx. Fungují na podobném principu jako u Huawei telefonů, jeden fotoaparát je RGB, druhý pak monochromatický. Světelnost je F/1.8, respektive F/1.6. Nechybí ani podpora super zpomaleného nahrávání v 960 FPS a také nahrávání videa ve 4K HDR. Přední selfie kamera má 13 MPx. Na přední straně se také nachází hlasité reproduktory, které mají být nejhlasitější v historii.

Baterie má kapacitu 3 540 mAh, podporuje rychlé nabíjení pomocí USB-C, ale také bezdrátové díky standardu QI. Čtečka otisků prstů se nachází na zadní straně. Rovnou z krabice poběží na Androidu 8 Oreo, chybět by neměla ani Dual Sim verze. Prodávat se tento telefon bude ve dvou barvách – stříbrné a černé. Do prodeje by se měl tento telefon dostat v létě 2018. Cena Sony Xperia XZ2 Premium ještě nebyla oznámena. Nic levného to ale nebude, očekávejte, že částka půjde nad dvacet tisíc Kč.

Sony Xperia XZ2 Premium

Sony Xperia XZ2 Premium

1.0
  • Displej 5,8", LCD HDR 3840 x 2160 pixelů,
  • Procesor Snapdragon 845
  • RAM 6 GB RAMGB
  • Fotoaparát 12 + 19 MP
  • Baterie 3 540 mAh
  • Cena doplníme

Jak se vám líbí nový telefon Sony Xperia XZ2 Premium?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)