Sdílení zakoupených her v Google Stadia s rodinou? Prý ještě letos

rodinný účet Google Stadia

Až se jednoho dne dostane oficiálně do ČR herní platforma Google Stadia, už bude možná obsahovat jednu významnou funkci. Zakoupené tituly v ní bude možné sdílet s ostatními členy rodiny či domácnosti. Od minulého podzimu, kdy byla služba oficiálně spuštěna, po této funkci uživatelé volají. Byla dokonce zmiňována i v kampani před spuštěním. V odpovědi na nedávný tweet firma potvrdila, že tato možnost přijde ještě letos. To mohou být reálně celé měsíce, ale i tak je to potěšující zpráva. Vývojářský tým na tom prý usilovně pracuje a až bude rodinný účet pro Google Stadia připravený, bude okamžitě spuštěn. Tato funkce by pak měla umožnit sdílet nakoupené tituly mezi členy rodiny. Pravděpodobně po nějakém předchozím určení vazeb Google účtů.

Rodinný účet přitom není jedinou významnou věcí, která ještě platformě Google Stadia chybí. Mluví se například o chybějící podpoře 5.1 surround zvuku pro uživatele Chromecast Ultra. Nebo také o dosavadní nemožnosti připojit bezdrátový Stadia ovladač v případě hraní přes prohlížeč nebo mobilní telefon. Můžeme ale doufat, že na všech těchto nedostatcích ještě Google zapracuje. Vyslyšel by tím žádosti velkého množství uživatelů. České zájemce by samozřejmě potěšilo hlavně tuzemské oficiální spuštění platformy. To je zatím v nedohlednu.

google-stadia.jpg

U kterých služeb využíváte rodinný účet?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)