TOPlist

Populární Redmi s obří baterií už nedostane žádný update

Redmi
  • Xiaomi pokračuje v uvolňování operačního systému Android 14 a rozhraní HyperOS
  • Pravidelně je aktualizován přehled telefonů, jejichž oficiální podpora byla ukončena
  • Některé telefony výrobce na seznam zařadí řadu měsíců po poslední aktualizaci, jiné rychleji

Android 14 se na konci roku 2023 a na začátku roku 2024 šíří velmi rychle, systém je nainstalován v nepřeberném množství telefonů a myslím si, že výrobci si za svou aktivitu zaslouží pochvalu. Speciálně dva největší hráči ve světě operačního systému Android se hodně snaží.

Společnosti Samsung a Xiaomi už uvolnily update pro desítky modelů, nezaměřují se přitom jen na nejnovější vlajkové lodě, ale aktualizují rovněž starší a levnější mobilní telefony, které by v minulosti na předchozí verze Androidu čekaly dlouhé měsíce. Bude Android 15 ještě lepší? Uvidíme.

A Journey through Time | The Evolution of MIUI

A Journey through Time | The Evolution of MIUI

Xiaomi nadále aktualizuje seznam telefonů, které naopak žádný další update nedostanou. Nikdo si nepřeje, aby se jeho telefon na seznamu objevil, ale jednou to přijít musí. Speciálně u starších telefonů Redmi a POCO platí, že výrobce uvolňoval aktualizace tři roky a poté podporu ukončil. Novější modely jsou na tom podstatně lépe, například řada Redmi Note 13 má obdržet rovnou tři aktualizace operačního systému Android. Kdo se na seznamu telefonů s ukončenou podporou objevil tentokráte?

Smůlu mají majitelé modelu Redmi 9T (neplést s modelem Redmi Note 9T, jeho podpora ale rovněž už byla ukončena), který se na trhu objevil na začátku roku 2021. Po třech letech přichází ukončení podpory, tentokráte je to ale trochu nepříjemné překvapení, poslední update telefon obdržel doslova pár týdnů zpátky (přesněji řečeno přibližně dva měsíce) a myslím si, že takto rychlé oznámení konce podpory majitele telefonu překvapí.

Redmi 9T už navždy bude spoléhat na kombinaci MIUI 14 s operačním systémem Android 12. Zmíněné Redmi Note 9T bylo na seznam telefonů s ukončenou podporou zařazeno teprve nedávno, přitom poslední update přišel v první polovině roku 2023. Kdo si vytáhne Černého Petra příště? Mým „favoritem“ je POCO X3 Pro.

Používáte Redmi 9T?

Zdroj: Xiaomi

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)