TOPlist

Oblíbené Redmi obdrželo HyperOS a Android 14, děkujeme!

HyperOS
  • Uvolňování Xiaomi HyperOS a operačního systému Android 14 v poslední době zpomaluje
  • Výrobce soustředil maximální pozornost na globální představení Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra
  • Na starší telefony ze svého portfolia ale nezapomněl, update překvapivě dorazil do Redmi 10 5G

Redmi 10 5G není nejdražším ani nejnovějším telefonem v portfoliu Xiaomi a přiznávám, že jsem s aktualizací na Android 14 a HyperOS ani moc nepočítal. Pokud by výrobce telefon neaktualizoval, pravděpodobně bych mu to odpustil a společně se mnou (asi) většina dalších majitelů.

Ale pár dní zpátky se v mém telefonu ohlásil update a skutečně, do telefonu dorazilo uživatelské rozhraní HyperOS společně s Androidem 14. U některých telefonů Xiaomi se objeví nové rozhraní postavené ještě na starším Androidu 13, Redmi 10 5G k nim ale nepatří.

Telefon obdržel plnohodnotnou verzi HyperOS, těšit se můžete na řadu změn v uživatelském rozhraní, v hlavní roli je opět vylepšená zamykací obrazovka. Nečekejte, že by tento update z telefonu udělal úplně jiný stroj, pořád se bavíme velmi levném mobilním telefonu, který je navíc dva roky starý. V prvních hodinách po aktualizaci reaguje velmi solidně a zatím mu nemám moc co vytknout.

Škoda jen, že pořád ještě nevíme, jaký podíl má v současnosti operační systém Android 14. Google informace neaktualizoval dlouhé měsíce, naposledy je zveřejnil skoro před půl rokem, kdy samozřejmě byl podíl nejnovější verze minimální. Přitom nejnovější verze Androidu už dorazila do stovek mobilních telefonů různých výrobců a myslím si, že proti minulosti je rychlost uvolňování úplně někde jinde…

Jak jste spokojeni s HyperOS od Xiaomi?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)