TOPlist

Red Magic 8 Pro s nejvýkonnějším Snapdragonem dorazil do Evropy za bezkonkurenční cenu

Red Magic 8 Pro cena

Společnost ZTE uvedla na globální trh svůj nejnovější herní smartphone. Red Magic 8 Pro nabídne skutečně bezkonkurenční výkon díky špičkovému Snapdragonu. Hernímu vyžití však odpovídá i použitý displej, baterie a především chlazení. Vše navíc výrobce zpečetil opravdu lákavou, nebojíme se říci až bezkonkurenční cenou. Smartphone lze navíc objednat i v ČR.

Snapdragon 8 Gen 2 a propracované chlazení

Podrobně jsme se smartphonu ZTE nubia Red Magic 8 Pro (pod tímto jménem se prodává v domovské Číně) věnovali v samostatné novince. Ve zkratce si ale ještě zopakujme, co smartphone nabízí. V první řadě musíme zmínit, že se jedná o prakticky identický telefon jako byl představen na domácím trhu. Hlavním rozdílem je zde rychlost nabíjení. Zatímco čínská verze využívá 80W nabíjení, ta globální si musí vystačit s 65W nabíjením integrované 6 000mAh baterie.

Red Magic 8 Pro

Další výbava zahrnuje čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. O jeho chlazení se přitom stará nový systém chlazení kombinující pasivní chladič z nových materiálů a upraveným ventilátorem s vylepšeným airflow dosahujícím až 20 tisíc otáček za minutu a to při nižším hluku než v případě předchozí generace. Red Magic 8 Pro míří do prodeje ve dvou variantách. Základní varianta nazvaná „Matte“ nabízí 12 GB RAM a 256GB UFS 4.0 úložiště. Ještě výkonnější varianta nese název „Void“ a disponuje 16 GB RAM a 512GB UFS 4.0 úložištěm. Jak názvy napovídají, varianty se liší i vzhledem. Jedna má matná, neprůhledná záda, zatímco druhá nabídne průhledný a lesklý design.

Red Magic 8 Pro

Přední straně pak dominuje 6,8″ AMOLED displej s rozlišením 2 480 x 1 116 px a 120Hz obnovovací frekvencí. Na prvé straně rámečku se ukrývají dvě dotykové plošky, které můžete namapovat jako triggery ve hrách. Vedle těch pak telefon nabídne také stereo reproduktory. Záda smartphonu pak skýtají prostor pro 50MPx primární fotoaparát s objektivem o světelnosti f/1.9, 8MPx ultraširokoúhlý fotoaparát a 2MPx makro kamerku. Z konektivity je pak potřeba vypíchnout podporu Wi-Fi 7 a pro někoho také 3,5mm jack.

Red Magic 8 Pro

Novinky pak půjde předobjednat počínaje 28.1.2023 a to na oficiálním webu, který slouží jako e-shop pro Evropu – včetně ČR. A cena? Více než lákavá. Za základní variantu Red Magic 8 Pro Matte zaplatíte 649 €, čili v přepočtu necelých 15 600 Kč. Za „Void“ variantu pak zaplatíte 799€, nebo-li 19 200 Kč. Během předprodeje si však budete moci za 1€ koupit voucher v hodnotě 30€, cena základní verze tak spadne na v přepočtu 14 800 Kč.

Co říkáte na smartphone Red Magic 8 Pro a jeho cenu pro evropský trh?

Zdroj: GSMArena.com, RedMagic.gg

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)