Nubia uvedla herní REDMAGIC 8 Pro. Je to prý král výkonu

Nubia REDMAGIC 8 Pro parametry cena představení Čína

Čínská značka Nubia na domácím trhu oficiálně uvedla nový herní telefon REDMAGIC 8 Pro. Nejnovějšímu zástupci této série přezdívá „king of performance“ neboli král výkonu. Označení je to sebevědomé, ale není daleko od pravdy. Telefon pohání nejnovější Qualcomm čipset Snapdragon 8 Gen 2, který podporují LPDDR5x paměti a úložiště s přenosovou technologií UFS 4.0. Prostor dostalo také aktivní chlazení, které využívá zabudovaný ventilátor.

Verze Specter Warrior Edition16 GB RAM a 512GB úložiště, varianta Dark Blade Warrior o čtyři gigabajty operační paměti méně. Pro hraní a dosažení maximálního výkonu má posloužit také vylepšený dedikovaný herní čip Red Core 2, který dokáže nastavit dedikovaná herní tlačítka, vibrace, dotyky a zvukové efekty. Nabíjení verze Specter Warrior Edition dosahuje maximální hodnoty 165 wattů a plné doplnění energie 5 000mAh baterie je údajně možné za 13 minut. Dark Blade Warrior má 6 000mAh baterii a 80W nabíjení.

Nubia REDMAGIC 8 Pro ventilátor aktivní chlazení

120Hz OLED displej má úhlopříčku 6,8 palce a znovu je v něm ukrytý neviditelný fotoaparát, který má v rámci druhé generace prý hned tři vylepšení ve vztahu k obrazovce. Prvním je technologie nezávislého pohonu pixelů, kdy je každý pixel řízen samostatně, což zlepšuje jasnost obrazovky. Další je vylepšení průhlednosti. Inovativní transparentní obvod mezi foťákem a obrazovkou umožňuje vytvářet průhledný efekt. Posledním vylepšením je optimalizace algoritmu, která umožňuje dosáhnout vysokého rozlišení s jemností 400 PPI.

Oba telefony mají sestavu fotoaparátů 50Mpx hlavní, 8Mpx ultraširoký, 2Mpx makro a 16Mpx přední. Dále nabízejí například Wi-Fi 7, RGB osvětlení na těle či čtečku otisku prstů s měřením tepu a běží v nich Android 13 zabalený do Redmagic OS 6.

ZTE Nubia Red Magic 8 Pro Transparent Edition Unboxing & Full Tour!

ZTE Nubia Red Magic 8 Pro Transparent Edition Unboxing & Full Tour!

Cena nejlevnější varianty je v Číně 3 999 yuanů, tedy asi 13 000 Kč. Ceny pro globální trh se dozvíme 16. ledna, kdy bude telefon snad v obou verzích představen zbytku světa.

Jak vnímáte značku Nubia?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)