Řada realme GT Master Edition představena. Naplnila vysoká očekávání?

realme gt master edition představení

O realme GT Master Edition a GT Master Exploration Edition jsme slyšeli již několik týdnů zpět a nyní se oba dva telefony představují oficiálně. Je už jakousi tradicí, že realme vydává Master edice svých telefonů, které obvykle vypadají lépe než klasické verze a nabízí také lepší parametry. Platí to i u těchto modelů? Ano i ne.

realme GT Master Edition a GT Master Exploration Edition představeny

Na designu obou modelů se podílel japonský designer Naota Fukasawa, přičemž si vzal inspiraci z kufrů. Ano, čtete správně. A výsledek vůbec není špatný. K dispozici jsou však také konzervativnější verze. Přední stranu Master Edition pokrývá 6,43″ plochý AMOLED displej s rozlišením Full HD+ a 120Hz obnovovací frekvencí. Master Exploration Edition pak dostala 6,55″ zakřivený Super AMOLED displej se stejnými parametry. Oba dva telefony dále disponují 32MPx selfie kamerkou a čtečkami otisků prstů pod displejem.

Co se týče zadních fotoaparátů, Master Edition sází na 64MPx hlavní + 8MPx ultraširoký + 2MPx makro fotoaparáty, zatímco Exploration Edition dostala hlavní snímač Sony IMX766 s rozlišením 50 MPx a ultraširoký fotoaparát pak disponuje rozlišením 16 MPx. Rozdíly jsou také ve výkonu. Zatímco prémiovější Exploration Edition sází na Snapdragon 870, klasický model se spolehne na Snapdragon 778G. Čipsetům pak sekunduje 8 nebo 12GB RAM a z úložiště je na výběr buď 128 nebo 256GB.

Xiaomi, ШАХ И МАТ! Обзор КРАСАВЦА realme GT Master Edition

Xiaomi, ШАХ И МАТ! Обзор КРАСАВЦА realme GT Master Edition

Co se týče baterii, Exploration Edition dostal 4 500 mAh akumulátor, Master Edition se spoléhá na 4 300 mAh akumulátor, přičemž oba dva telefony podporují 65W nabíjení. A co ceny? realme GT Master Edition bude k dispozici v šedé, bílé a gradientní barevné variantě, přičemž cena za základní model činí 2 399 CNY, což je asi 8 000 korun. Model realme GT Master Exploration Edition začíná na 2 799 CNY, což je asi 9 500 korun. Dá se však čekat, že v Evropě budou ceny o něco vyšší.

Jak se vám telefony líbí?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)