TOPlist

Ambiciózní Realme 8 a 8 5G míří do Evropy. Známe české ceny

Realme 8 a 8 5G míří do Evropy

Telefony Realme 8 a Realme 8 5G míří do Evropy. Když společnost novou řadu představovala, bylo jisté že se k nám dostane model 8 Pro. O zbylých dvou modelech ovšem nebyla zmínka, tedy až do včerejšího dne. Kromě toho jsme se dozvěděli také ceny obou modelů.

Realme 8 a 8 5G míří do Evropy

Realme 8 a 8 5G budou v Evropě k dispozici již v květnu a to za 200 EUR v případě základní verze. Telefon si již nyní můžete objednat u některých českých prodejců a to za cenu 5 990 Kč. Model 8 Pro u nás stojí 300 EUR, respektive 7 990 Kč. Dá se tedy čekat, že budou ceny nastavené velice podobně jako v případě loňské řady Realme 7. Na první pohled mohou vypadat telefony stejně, ovšem v některých věcech se dosti odlišují. Potěší ale fakt, že všechny mají 6,4″ Super AMOLED displej s Full HD+ rozlišením. Fotoaparáty, čipset i baterie se ale liší.

https://www.youtube.com/watch?v=DTSz4a_cCtQ

Základní model Realme 8 disponuje 64 MPx hlavním fotoaparátem, přičemž Pro varianta má 108 MPx. Levnější verze je taktéž poháněna slabším čipsetem MediaTek Helio G95 oproti Snapdragonu 720G. A jaké jsou rozdíly mezi Realme 8 a Realme 8 5G? Docela velké. Místo AMOLED displeje dostaneme 6,5″ IPS LCD panel s 90 Hz obnovovací frekvencí, 48 MPx hlavní fotoaparát a pomalejší nabíjení. Za to ale dostaneme čipset Dimensity 700 s podporou 5G. Pokud vám tedy záleží spíše na obnovovací frekvenci, konektivitě a vystačíte si s horším fotoaparátem, bude dávat nákup 5G modelu větší smysl.

Přemýšlíte o koupi některého z telefonů?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)