Menu

Chystaný Qualcomm Snapdragon 845 prošel prvními testy. Jak si vede?

Chystaný Qualcomm Snapdragon 845 bude pohánět většinu vlajkových modelů tohoto roku, jedná se o novou generaci, která nahradí Snapdragon 835. Právě dnes padlo embargo na výsledky testování tohoto čipsetu. Pojďme se na výsledky podívat.

Qualcomm Snapdragon 845 není o výkonu

V zahraničí měli možnost otestovat novinku na referenčním telefonu od Qualcommu, který kromě nového čipsetu, měl také 6GB RAM a displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Nejde zatím o výsledky v “reálném” telefonu, který půjde do prodeje. Čísla se tak můžou mírně lišit, i tak ale test z referenčního modelu dává dobrý příklad.

V AnTuTu naměřili 259 180 bodů, což je cca o 60 tisíc bodů více než Snapdragon 835. Pokud jde o Geekbench 4, tak novinka v Single-Core dosáhla na 2481 bodů a v Multi-Core 8452 bodů. Minulá generace Snapdragonu se pohybovala kolem 1 850 bodů v Single-Core a 6000 bodů v Multi-Core.

Qualcomm Snapdragon 845

Pro srovnání, poslední Apple iPhone 8 má v Geekbench 4 217 bodů Single-Core a 10 127 bodů v Multi-Core. I z toho jde vidět, že nový Snapdragon 845 bude stále značně zaostávat za Apple procesorem po stránce výkonu. Na druhou stranu výkon dnešních telefonů je tak velký, že v reálném použití půjde “horko těžko” poznat rozdíl v rychlosti mezi těmito dvěma procesory.

I Qualcomm, který se o výrobu stará říká, že výsledky v benchmarcích pro ně nejsou priorita. Místo toho se v novince zaměřili na pokročilý LTE modem, vylepšení zpracování fotografií, dva různé zvukové subsystémy atd. Spotřebitelé podle průzkumu Qualcommu chtějí také velkou výdrž baterie, což je jedna z věcí, která se má ve Snapdragonu 845 vylepšit.

Sledujete při koupi nového telefonu benchmarky? Jak se vám zatím jeví Snapdragon 845?

Zdroj: androidcentral.com

 

Komentáře

Carach

Tomáš Pavlík 0

12.2.2018 14:25

Trochu zapomínáte že iOS a Android jsou dvě naprosto jiné platformy a tedy výkonnostně jsou oba procesory nesrovnatelné, protože se každý systém chová jinak.
Například OnePlus 5t je v reálném použití stejně rychlý, mnohdy i rychlejší než nový iPhone X.
Kam se tedy poděl veškerý výkon nového Apple čipu?

Nechci zde rozdmýchat hádky, ovšem bodové hodnocení benchmarků je jen orientační, ovšem o výsledném běhu systému často nevypovídá nic.

RSS (komentáře k článku)