Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 za nejnižší cenu? Máme tip!

Realme
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 je nejlepším procesorem současnosti
  • Spoléhají na něj ty nejdražší a nejvybavenější Androidy na trhu
  • V nejbližších dnech zamíří do telefonu, jehož cena bude příznivá

Rok 2024 bude ve znamení souboje procesorů Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 a Mediatek Dimensity 9300. Ten se v případě modelu Vivo X100 Pro potýká s výrazným propadem výkonu a uvidíme, jestli je to problém konkrétního přístroje nebo za tím stojí chybný návrh procesoru.

Qualcomm je v tomto směru jistota, poslední generace vlajkových procesorů jsou dobře odladěné, nabízí obrovský výkon a zajišťují telefonům solidní výdrž. Však se také procesor objevuje v nejdražších telefonech, chybět nebude v Galaxy S24 Ultra. Brzy jej ale najdeme v mnohem levnějším telefonu!

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 by měl pohánět chystané Realme GT5 Pro, přičemž cena v Číně se těsně vešla pod hranici 500 dolarů. Na globálním trhu bude cena telefonu vyšší, pořád se ale díváme na jeden z nejlevnějších telefonů, které nabídnout takto výkonný procesor.

Telefon nabídne snímač Sony IMX890, rychlé 100W nabíjení pomocí kabelu nebo bezdrátové nabíjení poloviční rychlostí. Baterie má solidní kapacitu 5400 mAh, nechybí pořádné chlazení. Máme už také představu o designu přední strany telefonu, obrázek sdílelo samotné Realme. Oficiální představení Realme GT5 Pro proběhne už příští týden a uvidíme, jestli se úniky potvrdí. Realme zažilo v loňském roce v Evropě raketový růst, v letošním roce je to ale podobně rychlý pád a uvidíme, jak se výrobci bude dařit v roce 2024.

Kolik peněz se chystáte utratit za svůj příští telefon?

Zdroj: gsmarena, weibo

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)