Qualcomm představil Snapdragon 810 a 808 – menší rozměr a více výkonu

Telefon Nexus 6 možná dostane 64bitový osmijádrový procesor Snapdragon 810

Procesory od společnosti Qualcomm patří k tomu nejlepšímu, co může váš telefon dnes pohánět. Ještě jsme v zařízení nespatřili ani Snapdragon 805 a už víme, co se chystá na rok 2015. Technologická společnost totiž představila čipy Snapdragon 810 a 808. Oba jsou 64-bitové. Co nabídnou?

qualcomm-snapdragon

Především budou vyrobeny 20nm procesem, což znamená, že budou menší a energeticky úspornější než jejich současní kolegové. Snapdragon 810 nabídne 8 jader – čtyři výkonnější (Cortex A-57) pro náročnější úkoly a čtyři pro aplikace, kde je potřeba méně výpočetní kapacity (Cortex A-53). Z dalších vlastností stojí za zmínku grafika Adreno 430, která by měla být až o 30% rychlejší než Adreno 420. Nutno dodat, že ani druhou zmíněnou jsme zatím v praxi neviděli. Vylepšení se dočkají snad všechny oblasti. Podporováno je 4K video, hlasová aktivace telefonu nebo nové možnosti fotoaparátu. Čip slibuje i kvalitnější GPS za méně energie. Nechybí podpora LPDDR4 RAM.

snapdragon-810

Slabší Snapdragon 808 dorazí se šesti jádry. Konkrétně se jedná o dvě jádra Cortex A-57 a čtyři Cortex A-53. Z vlastností zmiňme podporu 2K displayů, LPDDR3 a grafiku Adreno 418. Ta by měla o 20 % překonat Adreno 330, kterou již najdeme ve dnešních telefonech.

snapdragon810

Qualcomm své plány představil vskutku brzy. Přístrojů s novými čipy se nedočkáme dříve než v první polovině roku 2015. Alespoň se máme na co těšit nebo možná přehodnotit koupi letošních modelů.

Zdroj: Engadget.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)