Menu

Nabíjení telefonů bude ještě rychlejší. Qualcomm odhalil Quick Charge 4+

Zatímco inovace v oblasti baterií nejsou v posledních letech tak velké, u nabíjení je to něco jiného. Každý rok vidíme výrobce, jak představují nové a lepší způsoby nabíjení. Nyní se představila další generace nejrozšířenější metody rychlého nabíjení, a to Quick Charge 4+ od společnosti Qualcomm.

Quick Charge 4+ vylepší i rychlost nabíjení

Existuje celá řada standardů, které se používají k rychlejšímu nabíjení. Huawei má svou, Samsung také, dokonce i OnePlus. Jednoznačně nejpopulárnější je ale ta od Qualcommu, a to z toho důvodu, že je automaticky přidávána ke kompatibilním procesorům Snapdragon. Za posledních několik let vyšlo několik nových verzí Quick Charge.

quick_charge_blog_inline_resized

Nyní společnost vyvinula novou, která se nazývá Quick Charge 4+. Změn není zase tolik, takže pravděpodobně z toho důvodu se nepoužila v názvu číslovka pět. Nabíjení pomocí nejnovější verze je o 3 stupně Celsia chladnější, dále o 15% rychlejší a o 30% efektivnější. Prvním telefonem, který tuto novinku dostane, je Nubia Z17, v blízké budoucnosti se však očekává, že jej uvidíme v řadě telefonů.

Měli by se výrobci stále zaměřovat na nabíjení, nebo více inovovat samotné baterie?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Kulichoid

kulichoid 138

z aplikace
2.6.2017 10:56

Jsem pro inovaci baterií. Kvůli výdrži. Rychlonabití sice super, ale používat ho třeba 10x týdně je otrava.

Abkraka_a

AlešA 6

2.6.2017 11:40

Já jsem pro bezpečnost, omylem jsem nechal tel na sluníčku, v nabíječce, no nedalo se ho dotknout a furt se nabíjel quick charge, přitom pri oboru do TWRP to ukazovalo na cpu 98°C

Já jsem pro inovaci, třeba použít 20V baterii a měnič na 6V tam by pak výdrž narostla. Ale chápu že baterii je vyrobeno moc a musí se zdelat přebytky.
Kapacitu neřeším pokud mám rychlo nabíjení… těch 10min(25%+) mě nezabije;)

GS58

2.6.2017 11:50

Vyrobci by se meli venovat jak kvalite baterii, tak rychlosti nabijeni.

Nyny51

2.6.2017 12:09

To je sice hezký, ale já budu klidně nabíjet pomalu, ale ať to má větší výdrž.
Rychlo nabíjení je sice hezký, ale neřeší hlavní problém.

Uni

uni -185

2.6.2017 14:19

Rychlé nabíjení je fajn, např. z power banky, kdy to chceš obnovit co nejrychleji. Na to nám ale stačí USB PD bez nějakých vendor locků okolo…..

Sagitarius

sagitarius64 0

2.6.2017 21:54

AlešA:
“Já jsem pro inovaci, třeba použít 20V baterii a měnič na 6V tam by pak výdrž narostla…”
Skutečně??? A fyzika je pro tebe sprostý slovo, že?
Pokud by baterka měla při zachování velikosti několikanásobný napětí, stejnou měrou by klesla proudová kapacita. Sice celkový využitelný výkon by zůstal stejný, ale vzhledem k tomu, že bezeztrátový měnič neexistuje, v reálu by tento nesmyslný počin způsobil snížení výdrže na jedno nabití, způsobené ztrátami v měniči.

RSS (komentáře k článku)