Nabíjení telefonů bude ještě rychlejší. Qualcomm odhalil Quick Charge 4+

quick charge 4+

Zatímco inovace v oblasti baterií nejsou v posledních letech tak velké, u nabíjení je to něco jiného. Každý rok vidíme výrobce, jak představují nové a lepší způsoby nabíjení. Nyní se představila další generace nejrozšířenější metody rychlého nabíjení, a to Quick Charge 4+ od společnosti Qualcomm.

Quick Charge 4+ vylepší i rychlost nabíjení

Existuje celá řada standardů, které se používají k rychlejšímu nabíjení. Huawei má svou, Samsung také, dokonce i OnePlus. Jednoznačně nejpopulárnější je ale ta od Qualcommu, a to z toho důvodu, že je automaticky přidávána ke kompatibilním procesorům Snapdragon. Za posledních několik let vyšlo několik nových verzí Quick Charge.

quick_charge_blog_inline_resized

Nyní společnost vyvinula novou, která se nazývá Quick Charge 4+. Změn není zase tolik, takže pravděpodobně z toho důvodu se nepoužila v názvu číslovka pět. Nabíjení pomocí nejnovější verze je o 3 stupně Celsia chladnější, dále o 15% rychlejší a o 30% efektivnější. Prvním telefonem, který tuto novinku dostane, je Nubia Z17, v blízké budoucnosti se však očekává, že jej uvidíme v řadě telefonů.

Měli by se výrobci stále zaměřovat na nabíjení, nebo více inovovat samotné baterie?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)