Menu

Modelka Emily Ratajkowski vysvětluje nabíjení Dash Charge od OnePlus

Telefony OnePlus 3 a 3T disponují vlastní technologií rychlého nabíjení nazvanou Dash Charge. Jaký je ale rozdíl mezi touto a konkurenčními technologiemi, slibujícími nabití akumulátoru v kratším čase? OnePlus to vysvětluje ve dvouminutovém klipu, pro který si najalo americkou modelku a herečku Emily Ratajkowski.

Emily Ratajkowski v klipu pro OnePlus

Emily Ratajkowski v klipu pro OnePlus

Emily Ratajkowski sama sebe v klipu označuje jako “fanynku technologií”, což nemůžeme ani potvrdit, ani vyvrátit. Princip fungování však vysvětluje poměrně pochopitelně. Zatímco konkurenční metody rychlého nabíjení používají vyšší napětí (volty), což má za následek větší zahřívání, Dash Charge zvyšuje proud (ampéry), čímž zahřívání eliminuje. Vlastní technologie však vyžaduje proprietární kabel, který je v klipu také prezentován.

Emily Ratajkowski zaujme, uvěřitelná však není

Celkově vzato OnePlus odvedl roztomilou prezentací dobrou práci. Grafika je místy vtipná a nechybí lehké vtípky, ale ani technické detaily. Vysvětlení je určitě podáno záživnější formou než v hodinách fyziky. To ale nic nemění na celkovém dojmu, že Emily Ratajkowski text buď čte, nebo se ho naučila nazpaměť, přičemž se snaží vypadat věrohodně.

Samotný výrobce prezentuje Dash Charge jako svou “exkluzivní technologii” a nový standard rychlého nabíjení. S odpovídajícím adaptérem a kabelem by měla zvládnout během 30 minut dodat zařízení dostatek energie na celý den. Jednou ze silných stránek má být schopnost nabíjení během zatížení (například při sledování videa, hraní her nebo navigaci), kde se OnePlus směle srovnává s telefony Samsung Galaxy S7 a Google Pixel XL.

Rychlost nabíjení při zatížení telefonu

Rychlost nabíjení při zatížení telefonu

Myšlenku “Méně času v zásuvce, více času v kapse” zajišťuje větším elektrickým proudem, což vede ke stabilní a konzistentní rychlosti nabíjení s nižším produkovaným teplem. Za normálních okolností se vygenerované teplo rozptýlí v telefonu, což způsobuje problémy s výkonem, způsobené snížením rychlostí CPU a GPU. U Dash Charge se o rozptyl tepla starají prvky mimo zařízení, takže samotný telefon se zahřívá jen minimálně.

Co říkáte na nejnovější spot OnePlus s Emily Ratajkowski? Líbí? Nelíbí? Podělte se o své názory v diskuzi!

Zdroje: androidauthority.com, androidpolice.com.

 

Komentáře

pavoukandre

z aplikace
5.1.2017 10:04

Ratajkowskiová. 😉

borat

5.1.2017 12:09

El obvod zahřívá proud ( Ampér ) a ne napětí ( Volt )

Kulichoid

kulichoid 48

z aplikace
5.1.2017 12:53

Zvyšování proudu eliminuje teplo? Co je to za blbost. Vzorec pro teplo je Q = R * I na druhou * t. Takže čím větší proud, tím větší zahřívání.

61

5.1.2017 13:47

Přátelé redaktoři, co jste měli na základní škole z fyziky? Toto už je trochu moc!
Jinak nevidím žádnou výhodu z vyhození qickcharge 3 které je implementováno v soc a nahrazení vlastní technologií vně telefonu. Kupovat si adaptér do autozapalovače s kabelem za tisícovku tak to fakt děkuji nechci.
Vnímám to jako velký nedostatek na telefonu který chci zakoupit.

coyd

5.1.2017 13:57

mkyral

5.1.2017 14:26

@kulichoid: Tak jestli jsem to dobře pochopil, problém je v tom, že kromě proudu, který tam jde, vzniká ještě další teplo při změně napětí z 9V na 5V. Takže to asi bude chladnější o tohle teplo. Navíc změna napětí 220 -> 9V -> 5V má celkově větší ztráty než přímá změna z 220V -> 5V.

Kulichoid

kulichoid 48

z aplikace
5.1.2017 15:57

Mkyral: Ale to článek vůbec nepopisuje. Jednotlivé proudy a napětí. Takže víme prd. A zmiňovaná modelka to asi taky nevysvětlí. :-)

Skautik

Lukáš Kymla 0

z aplikace
5.1.2017 16:52

mkyral Jestli impulsnim zdrojem delam 5V, 9V nebo 20V je uplne jedno conse týká ztrat. Ty ztráty vznikají nedokonalostí materiálů, konstrukce. A odebiranym proudem ( coz je i důsledkem předchozího ).

To kdyz tam cpou vyssi proud mají nejspíš i vlastni konektor neboť ono USB neni stavene na moc velke proudy. 1A bych bral jako hranici pri zvážení celku ( velikost kontaktu, plocha spojeni, průřez vyvodu z konektoru na PCB ..)

Hurec

z aplikace
5.1.2017 20:48

Kympa : wtf? Uz ted nabijim mobil klidne powerbankou 2A, klidne zdrojem. Kabel origo. USB umi i vic :-)

Jinak stema proudama a napetim jsem se zasmal. Je jedno zda zvysim proud ci napeti. Vysledny vykon je stejny.

adrian_mucska

z aplikace
5.1.2017 21:26

@61 vyhodeny bol napriklad preto aby si dokazal nabit telefon za pol hodinu. a nemusis kupovat originalne nabijacky. nabijat mozes nadalej aj s beznymi nabijackami. ale pokial raz skusis dash charge uz nebudes chciet zmenu. ziadne nabijanie cez noc a pod. mobil nabijam len v aute vzdy cestou do prace za cca pol hodku

Skautik

Lukáš Kymla 0

z aplikace
5.1.2017 22:17

Hurec. Nerikam ze to neprenese, jen na ty malinkaty kontakty je to velka naloz. BTW jak vite ze 2A? Merite to primo u mobilu?
Ono i 1mm2 vodič prenese desitky amper jen bude cim dal vic topit.

A ne, neni jedno co zvednete. Ve vysledku je vykon stejny ale pri vyssim napeti neni potreba tak velky prurez vodicu a jsou i nizsi ztraty ( v onom slabem vodici ).

Kulichoid

kulichoid 48

z aplikace
6.1.2017 7:20

Hurec: To, že je na powerbance napsané 2A neznamená, že nabíjíte 2 ampéry. Mobil si sám určuje, jakým proudem se bude nabíjet a to v závislosti zaplnění baterie, teploty i spuštěných aplikací.

picotom

6.1.2017 12:10

Dash charge je super. Pri minimálnej teplote.

RSS (komentáře k článku)