TOPlist

Qualcomm brzy představí nové procesory! Snapdragon 8s Gen 3?

Snapdragon 8s Gen 3
  • Qualcomm už za týden světu představí nové procesory pro mobilní telefony
  • Očekává se příchod dvojice Snapdragon 8s Gen 3 a Snapdragon 7+ Gen 3
  • První telefony s těmito procesory se objeví velmi brzy

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 v současnosti vládne světu operačního systému Android a budoucí vlajková loď společnosti Qualcomm (Snapdragon 8 Gen 4) bude opět ještě lepší a výkonnější. Výrobce ale nesmí zapomínat ani na zbytek portfolia, konkurenční Mediatek se neustále zlepšuje.

Není to moc dlouho co Qualcomm představil Snapdragon 7 Gen 3, tím ale ještě více znepřehlednil své portfolio. Snapdragon 7 Gen 3 má výrazně menší výkon než starší Snapdragon 7+ Gen 2, který dosud byl bez nástupce. Už za týden ale bude všechno jinak…

18. března proběhne oficiální představení nových procesorů a všeobecně se očekává, že Qualcomm představí Snapdragon 8s Gen 3 a Snapdragon 7+ Gen 3. První zamotá hlavu zákazníkům, druhý výrobcům. Méně pozorní zákazníci budou při nákupu telefonu s procesorem Snapdragon 8s Gen 3 mít pocit, že si kupují telefon se skutečně vlajkovým procesorem. Výrobci naopak budou muset zvážit, jestli do levnějších vlajkových lodí nadále montovat Snapdragon 8 Gen 2 nebo přejít na nejmodernější Snapdragon 7+ Gen 3. Oba budou mít obrovský výkon, ani jeden ale nebude úplně levný.

Právě cena nakonec může být rozhodujícím faktorem, který rozhodne o úspěchu respektive neúspěchu nových procesorů Qualcomm. Speciálně u svých nejlepších procesorů Qualcomm postupně zvyšuje cenu a dává tak potenciální prostor Mediateku, u extrémně výkonných procesorů středí třídy bude situace podobná. Současně ale může Qualcomm více sázet právě na dva nové procesory u výrobců, kteří nebudou chtít akceptovat cenu těch nejvyšších verzí.

Těšíte se na Snapdragon 8s Gen 3?

Zdroj: gizmochina

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)