Nečekaný výsledek: telefon od Qualcommu porazil (nejen) iPhone. V čem?

qualcomm telefon for snapdragon insiders

O telefonu Smartphone for Snapdragon Insiders od Qualcommu (divný název, že?) jsme vám psali už dříve. Jde o telefon, na kterém se Qualcomm snaží demonstrovat schopnosti svých čipsetů a nyní byl telefon otestován také redaktory z webu DxOMark. Telefon podal až překvapivě dobré výsledky a porazil dokonce iPhone 12 Pro Max.

Qualcomm rovněž potvrdil, že na telefon brzy vydá aktualizaci, která opraví šum, automatické ostření, HDR nebo rozmazané textury, s čímž se ale testeři DxOMark stejně nesetkali. Zadní stranu telefonu pokrývá 64MPx hlavní fotoaparát Sony IMX686 se světelností f/1,8 a dopomáhá mu také 12MPx ultraširoký snímač Sony IMX363. Posledním objektivem je 8MPx teleobjektiv s 3x optickým zoomem a světelností f/2,4. Celkově si telefon vysloužil velmi dobrých 133 bodů.

qualcomm dxomark iphone 12 pro max

Konkrétně u fotografií 142 bodů, přičemž redaktoři oceňují rychlé ostření, přesné vyvážení bílé nebo dobrý dynamický rozsah. Zařadil se na solidní 5. místo tabulky a předběhl tak velikány jako třeba iPhone 12 Pro Max, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nebo Xiaomi Mi 10 Ultra. Pokud se chcete podívat na kompletní recenzi, můžete tak učinit na stránkách DxOMark.

Co na výsledky říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)