První blockchainový telefon HTC Exodus 1 se zaměřuje na kryptoměny a bezpečnost

htc exodus blockchainovy telefon

HTC představilo netradiční chytrý telefon Exodus 1, který má přívlastek “blockchainový”. Mezi hlavní taháky patří špičková bezpečnost i unikátní systém obnovení klíčů. Společnost zároveň zve ke spolupráci celou krypto komunitu. A aby toho nebylo málo, telefon půjde přímo od HTC koupit za bitcoiny nebo etherium.

HTC Exodus 1 je vlajkový model, který je obohacen o zaměření na kryptoměny a bezpečnost

V základu se jedná o normální vlajkový model HTC, který běží na Androidu. Speciálně je ale vybaven zónou, která je zabezpečená oddělením od systému Android. Zde budou uloženy klíče od kryptoměn, NFT cenností a v blízké budoucnosti i klíče od uživatelských dat uložených v blockchainové síti.

htc exodus telefon

„EXODUS 1 je základním kamenem krypto internetu. Jsme přesvědčeni, že mobilní zařízení budou hlavní platformou, díky které naplní digitální aktiva i decentralizované aplikace svůj potenciál. Vyhledáváme proto partnerství s vývojáři, kteří nám tuto vizi proměnit v realitu,“ řekl generální ředitel HTC pro decentralizované technologie Phil Chen.

Jak už jsme psali výše, specialitou tohoto telefonu je bezpečnost. HTC vyvinulo například mechanismus Social Key Recovery pro obnovení klíčů, který funguje i v případě ztráty či odcizení smartphonu. Dokonce vyřeší i zapomenutí přístupového kódu. Uživatelé si jednoduše vyberou několik důvěryhodných přátel, které požádají o instalaci aplikace pro správu klíčů. Speciální algoritmus pak mezi kontakty rozdělí jejich seed a díky tomu nepřijde o přístup za žádných okolností a navíc si uživatel může být jistý, že má jen on přístup ke kódům.

htc exodus

Pokud jde o samotné specifikace, tak o  výkon telefonu se stará Snapdragon 845, který doplní  6GB RAM a 128GB úložiště. Displej má velikost 6 palců, Quad HD+ rozlišení a poměr stran 18:9. Telefon splňuje i certifikaci  IP68. Na zadní straně najdeme duální fotoaparát s 16 MPx, dokáže se nahrávat i video ve 4K rozlišení a  60 FPS. Baterie má kapacitu 3 500 mAh. A jaká je cena telefonu? Buď 0,15 BTC (bitcoin) nebo 4,78 ETH (ethereum). Momentálně tak v přepočtu zhruba 21 500 Kč, cena se samozřejmě může kdykoliv změnit. Záleží na tom, jak se bude měnám (ne)dařit.

Co říkáte na první blockchainový telefon Exodus 1? Myslíte, že to je správná cesta pro HTC?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)