První zcela bezdrátový telefon představen: Nemá konektory, tlačítka, slot na SIM ani reproduktory

meizu zero

Společnost Vivo zítra plánovala představení futuristického telefonu Apex 2019, který nemá žádné konektory, tlačítka ani reproduktory. Očekávalo se, že půjde o první telefon s tímto designem budoucnosti. Dnes ale z ničeho nic spustila na sociálních sitích živý přenos společnost Meizu a představila telefon Meizu Zero. Tímto krokem vyfoukla prvenství Vivu. Novinka od Meizu vypadá rovněž skvěle, pojďme se na něj podívat blíže.

Telefon Meizu Zero má minimalistický design. I přenos souborů probíhá bezdrátově

Meizu Zero se oproti klasickým telefonům liší v mnoha směrech. Namísto tlačítek pro ovládání hlasitosti a zapínacího tlačítka, využívá kapacitní rám podobně jako HTC U12+. Otvory pro reproduktory zde vůbec nenajdeme. Využívá se piezoelektrický reproduktor schovaný pod displejem, který jsme mohli vidět třeba u Xiaomi Mi Mix. Na nějaký 3,5mm audio konektor můžeme úplně zapomenout, s ním se v budoucnosti již nepočítá.

Co už ale překvapí, je i absence USB-C konektoru a nemyslíme tím, že by byl nahrazen starším microUSB. Telefon nemá žádný konektor pro nabíjení nebo přenos souborů. K nabíjení se používá 18W bezdrátová nabíječka. Rychlejší bezdrátovou nabíječku na trhu nenajdeme. U přenosu souborů už je to horší, majitelé se musí spokojit s bezdrátovým přenosem přes Wi-Fi nebo mobilní síť. Do telefonu nevložíte ani SIM karty, telefon funguje pouze s eSIM. Potěší splnění certifikace IP68.

Meizu Zero Official Teaser

Meizu Zero Official Teaser

Na přední straně můžeme vidět 5,99 palců velký AMOLED displej, ve vrchním rámečku se schovává 20 MPx selfie kamera. Čtečka otisků prstů je integrována do displeje. Na zadní straně je 12 + 20 MPx duální fotoaparát. O výkon se stará Snapdragon 845. Paměť RAM, úložiště a kapacita baterie, nejsou v tuto chvíli známé. Stejně tak nebyla prozrazena cena a dostupnost. K dispozici ale bude v černé a bílé barvě. Zítra uvidíme další telefon v podobném provedení, akorát od společnosti Vivo. Rok 2019 zatím vypadá hodně zajímavě, kromě ohebných telefonů, se začínají rozšiřovat i minimalistické bezdrátové telefony.

Jak se vám líbí Meizu Zero?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)