Obrovský propad prodejnosti mobilů v USA. Poslední kvartál byl žalostný

propad prodejů mobilů USA Q2

Obavy se potvrdily a další kvartální report známé analytické společnosti Counterpoint Research potvrdil, že prodejnost mobilů na tom aktuálně není vůbec dobře. Teď se konkrétně bavíme o USA, kde koronavirovou pandemickou situaci vystřídaly nepokoje a zavírání velkého množství kamenných obchodů. V obrobí mezi dubnem a červnem (druhý kvartál) spadly meziročně prodeje chytrých telefonů o 25 %. Jde tedy o ještě výraznější sešup než v předchozím kvartálu. A to dokonce i v porovnání s Čínou, ze které stejná firma za leden až březen hlásila mínus 22 %. Propad prodejů mobilů v USA za Q2 nejvíce ovlivnil kritický duben. Během něj spadly statistiky od závratných 50 %. Situaci pak trochu začal zachraňovat červen, který byl meziročně dokonce o něco silnější.

propad prodejnosti mobilů USA Q2 counterpoint research

Nejlépe ze situace vybruslil Samsung, který spadl “jen” o 10 %. Ke smůle jihokorejské značky začaly největší problémy v době, kdy měla běžet kampaň na podporu vlajkových modelů Galaxy S20. Další v pořadí, firma LG, už musela skousnout propad o 35 %. Alcatel není vhodné v tento moment brát v potaz, jelikož má zakázky od vlády. U společností jako OnePlus, Motorola nebo ZTE pak šlo o mínusové hodnoty přes 60 %. Experti odhadují, že se propad prodejů mobilů v USA po Q2 zlomí a situace se začne ve třetím kvartálu zlepšovat. Čísla za červen to zatím potvrzují.

Jak myslíte, že se bude situace (nejen v USA) dál vyvíjet?

Zdroj: CPresearch

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)