Prohlížeč Firefox Aurora se mění na Firefox Nightly

firefox aurora

Téměř všechny společnosti, které vyvíjí mobilní prohlížeče, mají také své testovací verze, které jsou veřejně dostupné. Mozilla samozřejmě patří mezi ně, a to dokonce s několika verzemi. Nicméně přijde jedna změna. Firefox Aurora mizí z Google Play, nahradí ho trochu odlišná verze Firefox Nightly.

Firefox Aurora měla malou uživatelskou základnu

Mozilla dlouhou dobu udržovala celkem čtyři verze Firefoxu: Klasickou stabilní verzi, betaverzi, Auroru a také Nightly verzi. První tři pak byly dostupné i na Google Play. Ted se prohodila verze Aurora s Nightly. Společnost prozradila, že Aurora měla malé množství uživatelů, proto se stahuje trochu do ústraní.

Firefox Nightly for Developers
Firefox Nightly for Developers

Nightly pro změnu nabízí aktualizace téměř každý den, najdete v ní testovací novinky, které se ve výsledku nemusí vůbec objevit ve finální verzi. Díky tomu je stabilita aplikace nejhorší ze všech čtyř verzí. Uživatelům to ale dává další možnost výběru. Nejedná se přitom o novinku, Nightly verze se daly už nějakou dobu stahovat z oficiálních stránek. Nyní bude ale aktualizování mnohem jednodušší díky Google Play.

Používáte stabilní verze aplikací, nebo radši experimentujete s betaverzemi?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)