Menu

10 tipů, jak vymáčknout ze svého přístroje víc [pro začínající uživatele] #3

Po porci 20 tipů pro začínající uživatele, které jsme pro vás vměstnali do dvou článků, přichází naše třetí pokračování. V dnešním díle si opět představíme 10 tipů, které nám pomohou ze svého mobilního přístroje vymáčknout víc nebo třeba ušetřit nějaké peníze za vyúčtování datových služeb. Mobilní systém Android nabízí spoustu možností a funkcí, pojďte je s námi dále objevovat!

1) Změňte prostředí domácí obrazovky a menu aplikací

Android se od ostatních systémů liší trochu v tom, že jeho prostředí a funkčnost lze z velké části dodatečně upravit nainstalováním dalších aplikací. Dokonce i prostředí domácí obrazovky (plocha se zástupci aplikací a Widgety) a menu s aplikacemi je možné nahradit. Této aplikaci se říká Launcher, na Google Play se jich nachází skutečně mnoho a na své si přijde jistě každý uživatel. Téměř s jistotou již váš mobilní telefon nějaký Launcher obsahuje a může se jednat buď o standardní Launcher systému Android, nebo Launcher od výrobce vašeho telefonu.

Jak Launcher nainstalovat?

Instalace a změna výchozího Launcheru je velmi jednoduchá. Stačí na Google Play najít vytouženou aplikaci, stáhnout a nainstalovat. Na první pohled se nic nestane, ale po zmačknutí tlačítka domů se na vašem  telefonu objeví nabídka, která nám dává možnost zvolit si jiný Launcher.

Screenshot_2013-02-08-16-51-55

Chceme-li nový Launcher vybrat jako výchozí a zbavit se tak otravné nabídky při každém stisku klávesy domů, jednoduše potvrdíme volbou vždy.

Jak Launcher dodatečně změnit?

Za nějakou dobu se může stát, že chceme zvolit jako výchozí Launcher jiný, který máme již nainstalovaný v telefonu. Potřebovali bychom tedy znovu zobrazit nabídku s výběrem výchozího Launcheru. Jak na to? V zásadě máme tři možnosti – nainstalovat jiný Launcher, stávající Launcher odinstalovat nebo vymazat výchozí nastavení. První dvě možnosti jsou jasné a po instalaci či odinstalaci Launcheru se po stisknutí tlačítka domů objeví vytoužená nabídka s možností výběru Launcherů. Pro třetí možnost budeme muset  zavítat do seznamu nainstalovaných aplikací (Nastavení – Aplikace), najít výchozí aplikaci Launcheru, otevřít a zvolit možnost Vymazat výchozí nastavení. Po tomto kroku se nám po stisku tlačítka domů opět objeví nabídka pro změnu výchozího Launcheru.

Screenshot_2013-02-08-17-05-23

Naše tipy

2) Změna SMS aplikace může ušetřit čas i peníze

Stejně jako prostředí domácí obrazovky i aplikaci pro odesílání SMS můžeme v Androidu nahradit, respektive doinstalovat její alternativu, kterou zvolíme jako výchozí. A co nám to přinese? Některé aplikace nabízejí detailnější nastavení prostředí pro psaní SMS zpráv, dokážou využívat internetové SMS brány pro posílání SMS zdarma nebo také odstranit diakritiku z SMS, což znamená, že můžeme odeslat více znaků v jedné SMS a nemusíme si dávat pozor, zda píšeme háčky a čárky či nikoliv. Odesílání SMS z aplikace není žádný problém, ten může nastat až v momentě, kdy například v aplikaci Lidé zvolíme poslat zprávu SMS. Zde by na nás měla vyskočit nabídka s výběrem výchozí aplikace pro SMS a volba je na nás. Může se také stát, že už výchozí oznámení o přijatých zprávách používat nechceme, je ho tedy nutné vypnout v aplikaci Zprávy v nastavení, aby nám v notifikační liště nesvítila dvě upozornění na přijatou zprávu (jedno z  výchozí aplikace a druhé z doinstalované).

Screenshot_2013-02-08-17-56-28

Naše tipy

Nenásilnou formou, jak zajistit nezkracování SMS, je psát bez diakritiky rovnou nebo místo aplikace na SMS, která podporuje automatické ořezávání diakritiky, pořídit klávesnici s touto funkcí (například SlideIt).

3) Nenechávejte telefon úplně vybíjet a novou baterii neformujte

Ve třetím bodu se pokusíme vyvrátit dva zažité omyly – formování (formátování) baterie a hluboké vybíjení. Jistě si před lety vzpomínáte, že když jste koupili nový telefon, manuál (který všichni v té době samozřejmě četli) vás informoval o tom, abyste mobilní přístroj nabili, poté úplně vybili a tento proces 3× opakovali. To ovšem platilo u tehdejších baterií s technologií NiCd/NiMh, dnešní baterie (LiIon/LiPol) toto nepotřebují, ale co víc – tento postup jim škodí! Tím se dostáváme k druhému bodu, kterým je hluboké vybíjení. Spousta uživatelů se totiž snaží vydržet s baterií co nejdéle a schválně tak nabíjí akumulátor až při velmi nízké kapacitě, aby nespotřebovávali počet nabíjecích cyklů, které slibuje výrobce. To je ovšem veliký omyl, neboť tím baterii spíše škodíme a spotřebujeme více nabíjecích cyklů, než při častějším nabíjení baterie s kapacitou kolem 50 %. Navíc, pokud bychom baterii úplně vybili a poté nechali někde skladovat, může se akumulátor nenávratně zničit, neboť jeho napětí klesne pod kritickou úroveň.

zdroj: www.chip.cz

zdroj: www.chip.cz

4) Zjistěte, co nejvíce “šťaví” baterii

Trápí vás nízká výdrž baterie? Pokuste se zjistit, co za tím stojí. V zásadě máme dvě možnosti – použít sledování využití baterie přímo v systému Android nebo sáhnout po aplikacích, které toho dokáží prozradit o dost více. První způsob je velmi jednoduchý a tuto možnost nalezneme v nastavení přístroje (Nastavení – Baterie, někdy může být položka skryta v Info o telefonu). Zde se dozvíme, co nejvíce vyčerpávalo kapacitu naší baterie a to včetně názvu aplikací.

Screenshot_2013-02-08-18-10-39

Občas se ale může stát, že nám tento přehled nestačí a pomocí něj nezjistíme viníka. Pak je potřeba sáhnout po speciálních nástrojích, které dokáží vypátrat více informací. Ty mohou zobrazit i systémové procesy, navíc uvádět jmenovité hodnoty spotřebované energie atp.

Screenshot_2013-02-08-18-10-23

Naše tipy

5) Ušetřete za přenesená data

Pojem FUP straší většinu českých uživatelů s mobilním internetem. Pod touto hrůzostrašnou zkratkou se skrývá omezení v počtu MB, které můžeme za měsíc stáhnout bez ztráty rychlosti připojení. Je proto žádoucí, abychom v případě tarifu s menším počtem volných MB data šetřili. Jak toho docílit? Hlavní ušetřená hodnota spočívá ve vhodné volbě prohlížeče. Pokud totiž používáte standardní internetový prohlížeč, data se stahují ve skutečné velikosti a během surfování po internetu můžeme stáhnout veliké množství dat. O dost lepší je použít prohlížeč Opera Mini, který je přímo dělaný pro české uživatele s nízkým FUP. Opera Mini totiž vámi požadované stránky nestáhne rovnou do vašeho přístroje, ale poručí nejprve serveru Opery, aby data pro váš přístroj zmenšil, a vy tak stáhnete podstatně menší objem dat, než je tomu v případě standardního prohlížeče, přitom stránky většinou svůj vzhled příliš nezmění.

Opera Mini – webový prohlížeč
Opera Software ASA
Verze7.5.1 (10. 1. 2013)
Velikost908 kB
1.5+


Zdarma

Stejně tak vaše aplikace (a Widgety) v telefonu si mohou bez zeptání stahovat data z internetu, a proto se hodí mít tyto skutečnosti pod kontrolou. V nastavení aplikací většinou nalezneme možnost nastavení synchronizace a jejího intervalu. Sami budete muset zvážit, na jakou hodnotu tento interval nastavit, ovšem ani v případě nízkého tarifu by to neměla být hodnota menší než hodina. Chcete-li mít jistotu, že aplikace žádná data stahovat samy nebudou, a nepotřebujete být nonstop připojení k internetu, mobilní data vypínejte a aktivujte je až v případě, kdy skutečně něco potřebujete. Kromě ušetřených MB ušetříte také mnoho procent baterie (mobilní data jsou jedním z největších žroutů ve vašem telefonu).

Screenshot_2013-02-08-19-26-59

6) Povyšte hudební přehrávač

Každý přístroj se systémem Android obsahuje hudební přehrávač. Ne vždy ovšem nabídne tolik možností a funkcí, kolik by uživatel potřeboval, a je nutné sáhnout po alternativním řešení. Předinstalovaný přehrávač například nemusí umět přehrávat ze složek, stahovat text písní, mít propracovaný ekvalizér atp. Nemusíme však zoufat, na Google Play je obrovská spousta přehrávačů a je velmi pravděpodobné, že si vybere každý.

mort poweramp winamp

Naše tipy

7) Živá tapeta zkrášlí váš telefon, ale sníží výdrž

Pozadí domácí obrazovky je možné téměř u každého Launcheru změnit, což byla jistě jedna z prvních věcí, na kterou uživatel u svého nového přístroje přišel. Mnozí ovšem neví, že místo klasického statického obrázku podporuje Android také tzv. živé tapety. Co si pod tím představit? Pozadí plochy se změní v animaci, která může dokonce reagovat na váš dotyk prstu. Některé živé tapety jsou skutečně efektní, ale je potřeba si uvědomit, že oproti klasickému nehybnému obrázku v pozadí spotřebují znatelně více energie a zkrátí tak výdrž zařízení. Na Google Play se nachází obrovská spousta tapeta, do vyhledávání stačí zadat “Live Wallpaper“.

wallpaper

Naše tipy

8) Použijte telefon jako Wi-Fi přístupový bod k internetu

Spojení Wi-Fi Tethering zní sice pro neznalého uživatele jako něco, co čeho by se pouštět nechtěl, ale není to zdaleka takové tabu. Tento pojem představuje bezdrátové sdílení mobilního internetu přes Wi-Fi. Váš přístroj se jednoduše promění ve Wi-Fi přístupový bod s internetem, takže se k němu mohou připojit libovolná zařízení přes Wi-Fi. Kde toto využít? Například pro tablet, který nemá 3G modul, nebo pro notebook, když potřebujeme internet a nikde v okolí není žádná dostupná Wi-Fi síť. Systém Android má tuto možnost dávno v sobě a její zprovoznění je otázkou pár kliknutí. Problém je trochu v tom, že se přístup k této položce v nastavení může dost lišit podle použitého přístroje. Vždy však hledejme tuto možnost někde v nastavení bezdrátových sítí a u pojmu Tethering, Wi-Fi Hotspot atp. Před samotným spuštěním je ještě nutné nastavit zabezpečení vytvořené Wi-Fi sítě. Doporučujeme použít WPA šifrování a o něco delší heslo, než je jméno vašeho psa. Poté budete mít jistotu, že se do vaší sítě nikdo bez znalosti hesla nedostane.

android_prenosny_hotspot_krok04 android_prenosny_hotspot_krok05 android_prenosny_hotspot_krok07

9) Sledujte práva aplikací při instalaci

Dnes jsou uživatelé počítačů i mobilních přístrojů navyklí instalaci programů co nejvíce urychlit a text či volby při instalaci zcela ignorují. To se však může v případě systému Android vymstít, neboť hrozí nainstalování škodlivé aplikace. Jak takovou aplikaci poznat? Při každé instalaci vám systém Android zobrazí, jaká práva aplikace požaduje, a vy se podle toho můžete rozhodnout, zda aplikaci do zařízení nainstalujete. Tento krok vyžaduje logické přemýšlení, ale není to nic složitého – jestliže stahujeme například aplikaci Kalkulačka a ona si žádá práva odesílání SMS, bude něco shnilého ve státě dánském a aplikaci bychom vůbec neměli do zařízení instalovat, neboť je to velmi podezřelé a nejspíše se za touto na pohled nevinnou aplikací skrývá nějaká hrozba. Dobrým vodítkem při instalaci aplikace může být též počet stažení či hodnocení. Hodnota několika desítek tisíc stažení napoví, že tuto aplikaci před námi otestovala obrovská spousta lidí a je veliká pravděpodobnost, že kdyby v této aplikaci byla skrytá hrozba, někdo by ji odhalil.

Screenshot_2013-02-08-19-37-47

10) Sdílejte záložky z PC do mobilu

Prohlížení internetových stránek již patří ke zcela běžné činnosti na mobilních zařízeních. Občas by se ale hodilo, kdybychom měli záložky, které často používáme na stolním počítači, přístupné také v mobilním přístroji. To nemusí být vůbec problém! Používáte-li na PC jeden z trojice prohlížečů Opera, Chrome nebo Firefox, máte téměř vyhráno. Všechny tři prohlížeče totiž existují i v mobilní verzi a se synchronizací záložek nemají problém.

Chrome

Nejsnazší to mají nejspíše uživatelé prohlížeče Chrome, neboť stačí v obou prohlížečích vyplnit přihlašovací údaje vašeho Google účtu a záložky se automaticky sesynchronizují, aniž byste museli cokoliv instalovat. Prohlížeč Chrome je navíc v Androidu velmi rozšířený a v nových přístrojích již bývá dokonce předinstalován a je použit jako výchozí prohlížeč.

Screenshot_2013-02-08-21-01-51 Screenshot_2013-02-08-21-01-26

Opera

Ten, kdo používá na stolním PC Operu, bude muset nejdříve vytvořit účet Opera Link (Synchronizace – Povolit synchronizaci). Po vytvoření účtu a navolení prvků, které se mají synchronizovat, je vše připraveno ke sdílení těchto položek s mobilním přístrojem. V Opeře Mobile či Opeře Mini na mobilním přístroji stačí v nastavení aktivovat Opera link, vyplnit přihlašovací údaje a položky se synchronizují.

Screenshot_2013-02-08-20-58-56 Screenshot_2013-02-08-20-59-22

Firefox

I uživatelé oblíbeného Firefoxu musejí nejprve vytvořit účet, pomocí kterého bude synchronizace probíhat. V horní části okna Firefoxu klepněte na tlačítko Firefox (ve Windows XP zvolte nabídku Nástroje) a zde zvolte položku Nastavit Sync… Následuje proces vytváření účtu.

2012-07-07-12-37-00-97152e

Prohlížeč v telefonu je ještě potřeba spárovat s tím v počítači. To provedeme volbou Nastavit Firefox Sync na úvodní stránce Firefoxu, která nám vygeneruje kód pro přidání tohoto zařízení.

2012-02-10-16-45-52-af0767 2012-02-10-16-51-42-6fa5c6

Klepněte na tlačítko Domů (nebo do adresního řádku zadejte about:home), které vás přenese na domovskou stránku Firefoxu. Zde nás zajímá volba Sync ve spodní části obrazovky, pomocí které přidáme volbou Připojit nové zařízení náš mobilní přístroj. Zadáme dvanáctimístný kód z mobilního Firefoxu a potvrdíme. Tím by měla začít synchronizace mezi oběma prohlížeči. Celý návod naleznete zde.

2012-01-04-09-40-37-ac12f7 2012-05-15-16-59-03-93a724

Závěr

I když se v případě bodů zmíněných v článku jedná o naprosto základní znalosti a většina pokročilejších uživatelů s nimi nemá problém, jsme přesvědčeni, že drtivé většině uživatelů, kteří si nově pořídili telefon či tablet s Androidem, může některý z bodů dělat problémy. Doufáme, že tyto uživatele článek pomůže nasměrovat.

Nepřehlédněte

 

Komentáře

jf

jf

13.2.2013 8:08

“standardní Launcher systému Windows” – no to asi ne. ;-) Teda snad.

EDIT: Diky moc za korekci. S pozdravem J. D.

bkf1

bkf1

13.2.2013 8:21

Windows Paskvil Launcher neee!!!! :D :D :D

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

13.2.2013 9:14

bkf1
Takovy Launcher7 je moooc pekny. :)

M.K.J.

M.K.J.

13.2.2013 9:20

Tip který mě nejvíc trápí jsem tam nenašel – samovolné spouštění aplikací.
Mám bohužel málo paměti (Sony Xperia GO, Android 4.0.4,~389MB) a tak jí šetřím pro případy, že ji budu opravdu a rychle potřebovat (navigace, mapy včetně katastrálních a podobně). Pak mi tam zase musí některý věci běžet furt (GoSMS kvůli upozorňování na speciální SMS). Šlak mě ale trefí, když zjistím, že mi paměť žere Youtube, který nikdo nezval a třeba Skype, který jsem před měsícem nainstaloval a od tý doby nespustil. Pomocí Go TaskManageru je killnu a za chvíli tam je něco podobnýho zase. Následně se paměť zaplní, telefon začne tuhnout a ustřelí něco, co zase já nutně potřebuju. To samý dělal facebook, který se mi po rootnutí naštěstí podařilo zlikvidovat.
Nevím, jestli to nevyřeší Android 4.1 slíbený na březen ale do tý doby je to k nas:ání.
Umíte to někdo vyřešit???? Díky předem.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

13.2.2013 9:45

M.K.J.
Nejlepší je nic nekillovat, protože se aplikace stejně spustí a paradoxně její spuštění spotřebuje více energie, než když leží neaktivní ladem. V normálních případech by zabírání paměti nemělo vadit a Android by měl killovat jen to, co je neaktivní. Horší ale je, že to ne vždy funguje a obzvláště na lowendových modelech s malou pamětí to dělá problém. Řešení na oficiálních ROM nejspíše neexistuje.

Fazol

Fazol

13.2.2013 9:46

To: M.K.J.
Na foru xperia.cz urcite najdes par navodu a rad.

Tormentr

Tormentr

13.2.2013 9:48

Doporučil bych pro kontrolu vybíjení baterie program Baterie HD Pro (placená), ale pomohla mi zjistit, proč se mi vybíjí telefon, protože ukazuje nejen, co nejvíce žralo baterku, ale i kdy v přehledném grafu s časovou osou, ukazuje i jak dlouho ještě můžu hrát hry, pouště video nebo volat než se mi vybije baterka.
Díky ní jsem zjistil, že Temple Run 2 je schopný mi na Huawei Ideos X5 Pro (1600mAh) za dvě hodiny sebrat kolem 60 procent, no hnus :D

Jiri

Jiri

13.2.2013 9:58

MKJ: vyhaz to vsechno a dej tam nejnovejsi cyanogen mod, ten jede jak z praku. A jak je rootnuty, muzes vyhazet i nepotrebne systemove aplikace, ja treba neuzivam ruzne hlas -> text, nebo exchange tak ven s tim a kdybych prece potreboval, spustim instalaci CM znova a bez factory resetu tam jsou zas.

M.K.J.

M.K.J.

13.2.2013 10:24

To:Jiri
Cyanogen nemůžu, božehul je to telefon služební a už root je na pováženou. Nevýhoda klasického chování, kdy systém při nedostatku paměti odstřelí to co je neaktivní je v tom, že mi odstřelí něco co potřebuju aby běželo. Prostě mě v noci musí vzbudit speciální SMS a na telefonu musí ležet konkrétní mail. Tohle když mi lehne, mám problém. A může to lehnout jen proto, že si youtube zabral paměť a má vyšší prioritu. Proč to ten debil vůbec spouští!

Tohle musí být někde nastavitelný, vždyť je to Linux a /etc tam je.

Teď už jen čekat na 4.1, zda to vyřeší.

baudolino

baudolino

13.2.2013 10:43

Mně by zajímal nějaký článek podrobněji se zabývající a vysvětluhící oprávnění aplikací. To, co odkliknu v Google play mi jakožto ne příliš zkušenému uživateli často přijde nesrozumitelné. Všude se říká používat zdravý rozum a samozřejmě kalkulačka, která bude chtít posílat sms, je podezřelá. Ale třeba téměř všechny aplikace vyžadují přístup k internetu a určení polohy – aniž by to na první pohled potřebovaly, jako ta kalkulačka – jenže to je nutné kvůli zobrazování reklam, pokud to jsou free aplikace (a kolikrát stejné oprávnění vyžadují i placené verze, jenom potom ty reklamy nezobrazují). Jak pak ale mám poznat, jestli ten internet nechtějí ještě k něčemu nekalému. Nebo taková oprávnění jako úprava obsahu SD karty, přístup k osobním datům… Těžko si představit, k čemu to potřebují, ale přitom si třeba jen vytváří cache na SD kartě, ať už pro sebe nebo kvůli reklamám. Proto bych uvítal nějaké vysvětlení, co ty oprávnění ve skutečnosti můžou udělat a ovlivnit.

jk

jk

13.2.2013 11:28

M.K.J.: Skús: Nastavenia – Aplikácie – Všetky – Youtube – Zakázať

arcadio

arcadio

13.2.2013 12:47

vyzkoušel jsem několik přehrávačů mp3 a všechny mě něčím hrozně štvali. první aplikace, která stojí za svou cenu v googleplay
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jetappfactory.jetaudioplus&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qZXRhcHBmYWN0b3J5LmpldGF1ZGlvcGx1cyJd

M.K.J.

M.K.J.

13.2.2013 13:04

TO:jk | 13.2.2013 @ 11:28
Můj Android 4.0.4 tam tuhle volbu nemá. Youtube nelze díky customizaci ani odinstalovat, ale i to bych díky rootu zvládnul. Ale není to ta správná cesta.

Vlado

Vlado

13.2.2013 13:25

MKJ preco neni root ta spravna cesta ? ja si kazdy mobil hned po kupe rootnem a vymazem app ktore tam nepotrebujem a na mobile je to hned citit.

Vlado

Vlado

13.2.2013 13:28

a este som zabudol aky mas mobil ? mam doma 3 mobily s 4.0.4 a volba zakazat(vypnut) je v kazdom.

jazzko

jazzko

13.2.2013 13:41

pro M.K.J.

Zkus treba toto, mozna pomuze. Nemam odzkouseno, temito problemy netrpim..
http://www.androidmarket.cz/navod/jak-zakazat-predinstalovane-aplikace/

M.K.J.

M.K.J.

13.2.2013 13:41

TO:Vlado | 13.2.2013 @ 13:25
mám Sony Xperia GO, Android 4.0.4,~389MB RAM, rootnutý samozřejmě je, jinak bych z toho facebook nevykopal. Nechci ale odinstalovat věci, který budu potřebovat. Jen chci zabránit tomu, aby se samy spouštěly když systém usoudí, že je moc volný paměti. Následně mi ukopne věc, kterou potřebuju mít spuštěnou. Nemám rád, když si věci žijí vlastním životem, takhle bude za chvíli z Androidu windows :-)
Pokud jde o volbu v nastavení aplikací, tam se to asi liší od verze. Třeba 4.1. umožňuje vypnout notifikace a 4.0. ne. Uvidíme, co přinese 4.1. slíbená na pro tento telefon na březen.

Jiri

Jiri

13.2.2013 16:33

Co se tyce opravneni, tak nadherneho spravce ma MIUI. Primo je videt,ktera co chce a jde ji to i odebrat. A kdyz se nektera neceho domaha (typicky SMS backup chce cist vsechny SMS (logicky :) ) tak MIUI zahlasi a umozni povolit ci odmitnout).

Lukas

Lukas

13.2.2013 16:46

Píšete, že baterii vadí přílišné vybíjení. Nikde jsem se však nedočetl, jak je to s nabíjením telefonu. Když dám telefon do nabíječky večer, telefon se nabije za nějakou hodinu až dvě, ale až do rána je stále v nabíječce. Je nějak ošetřeno přebíjení baterie, např.inteligentním odpojením baterie? Mám Huawei Ascend G300 s ICS. Díky za odpověď.

Tonda512

Tonda512

13.2.2013 17:06

A Apex nikde…

FOX

FOX

13.2.2013 18:23
Radek

Radek

13.2.2013 19:35

Super rady. Věřím, že se budou mnohým uživatelům hodit.

Scoric

Scoric

13.2.2013 21:27

Přesně jak píše Tonda512, kde je Apex? Nebo je autor proti němu nějak zaujatý?

ElDanny

ElDanny

13.2.2013 21:44

Nedoporučuji instalovat GO Launcher, v poslední době to je akorát zbytečně velká aplikace, která neustále otravuje nějakými upozorněními. Po asi roce používání jsem byl neochotně donucen ho opustit.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

13.2.2013 22:38

Tonda512, Scoric
Díky za komentáře. Nejsem proti Apexu vůbec zaujatý, naopak jsem ho nikdy nepoužil, proto jsem ho v seznamu neuvedl. Díky vašim tipům jsem jej ale přidal, čímž vám oběma moc děkuji. :-)

novicelg

novicelg

13.2.2013 23:08

K tomu zabraneni spousteni aplikaci, bych rekl jen, zmrazit pomoci Titanium Backup nebo jine podobne aplikace, u root founu to neni zadny problem, nektere to snad zvladnou i u nerootovaneho founu.Taky me stve spoustejici se YT, FB, navigace apod., takze je bud odinstalovavam nebo zmrazim, v pripade potreby jdou zase lehce odmrazit.

albion66

albion66

14.2.2013 6:29

Používám GO Launcher EX na svém Samsung Advance a přijde mi v pohodě. To že občas oznámí že má nové témata mě nijak nevzrušuje. Oproti originálnímu touch od Samsungu mě přijde daleko svižnější. Po odemčení mohu ihned vytáčet číslo, což u originální verze jsem musel i 5 sekund čekat než naběhla klávesnice. Očekávám bod zlomu u 4.1-ky, možná ale marně. Za mě GO Launcher zatím vede.

Jiri

Jiri

14.2.2013 10:13

Lukas (telefon v nabijecce): melo by to byt naprosto OK, po dobiti by se mela baterie odpojit a odpocivat a pristroj by mel pokracovat na sitove napajeni. Ja davam telefon na kabel kdykoli jsem v praci u pc a doma jde take hned do nabijecky.

Ferda

Ferda

11.3.2013 11:22

Hmmm, to je pěkné… chcete vyvracet mýty okolo baterií a přitom píšete taky pěkné nesmysly. V současných telefonech můžeme s klidem nechávat baterii vybít až do vypnutí telefonu. Smartphone je totiž SMART neboli chytrý a mobil vypne ve chvíli, kdy baterii stále ještě zbývá nějaké procento energie. Samozřejmě pak už by bylo nezdravé se snažit mobil zapnout bez nabíječky – až v tu chvíli bychom baterii ublížili.

Nechat občas mobil vybít do vypnutí, pak ho nabít na plnou kapacitu, znovu používat až do vypnutí a znovu nabít na plnou kapacitu je užitečné – s baterií jako takovou to nic nedělá, ale výrazně se zpřesní odhad nabitosti a vybíjení. Tj. údaje, které bude mobil o baterii zobrazovat, budou přesnější.

Co se týká nabíjení,dnešní mobily můžeme dát na nabíječku kdykoli, baterii to neškodí a jakmile je nabitá, nabíjecí obvod se přeruší, takže baterie se nepřebíjí. Jen když víckrát za sebou nedobíjíme baterii “od nuly”, tak dochází k tomu znepřesnění udávaných hodnot. Ale stačí to, co píšu výše. Vybít do mrtva, nabít do plna, vybít do mrtva, nabít do plna a je to.

Lex

21.6.2013 14:13

Doporučuju Espier Launcher (Iphone styl)! Naopak nedoporučuji GO Launcher EX – šíleně žere baterku. Mobil nevydrží více než 5 hodin při normálním pracování (SMS, písničky, internet).

RSS (komentáře k článku)