Meziroční prodeje mobilů po 5 letech vzrostly. Skokana roku asi neuhodnete

prodej mobilů 2021 counterpoint research nárůst

Společnost Counterpoint Reasearch zveřejnila své analýzy posuzující prodejnost mobilů za rok 2021. Z čísel vychází, že poprvé po pěti letech se počet prodaných telefonů mezi dvěma po sobě jdoucími roky zvýšil. V tomto případě o 4 %, když si nové majitele našly celkem 1,39 miliardy přístrojů. Jelikož se ale čísla poslední roky propadala, ani aktuální zlepšená situace nedosahuje hodnot z období před nástupem koronaviru či krize s procesory. Srovnání Q3 a Q4 2021 ukazuje na mírný propad ke konci roku.

prodej mobilů 2021 counterpoint research

Největšího nárůstu počtu prodaných mobilů dosáhlo čínské Xiaomi, kterému poskočila čísla o parádních 31 %. I tak je z toho “jen” třetí místo. Na druhém místě je Apple, který se zlepšil o 18 procentních bodů. Z první pětky má nejmenší přírůstek Samsung, který ale i tak obhájil první místo s cca 270 miliony prodaných telefonů. Na čtvrtém místě je OPPO (včetně OnePlus) a na pátém místě Vivo.

prodej mobilů Q4 2021 counterpoint research

Zajímavá je aktuální pozice Motoroly, která je sice v grafech v hromadné šedé kolonce, nicméně má největší meziroční nárůst prodejů z celé první desítky. Značka zabodovala hlavně na trhu v USA jako náhradník za LG, které výrobu mobilů vzdalo. Za zmínku stojí i Realme, které se usadilo v první pětce nejúspěšnějších producentů Android mobilů.

Telefon(y) jaké značky jste v roce 2021 koupili?

Zdroj: CR

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)