Prodeje zcela bezdrátových sluchátek rostou. Xiaomi už je na druhé příčce

zcela bezdratova sluchatka prodeje

Zcela bezdrátová sluchátka jsou jedním z trendů posledních dvou let, většina mobilních značek už nabízí vlastní verzi sluchátek. Důvodem jsou i neustále vyšší prodeje. Společnost Counterpoint Research nyní zveřejnila, jak si vedly sluchátka v třetím kvartále tohoto roku. Prodáno bylo více než 33 milionů sluchátek, téměř polovinu trhu ovládá Apple, na druhém místě je překvapivě Xiaomi.

Příjmy ze zcela bezdrátových sluchátek překročily 4 miliardy dolarů

Meziroční nárůst trhu se zcela bezdrátovými sluchátky je 22 procent, největším trhem jsou USA, kde se prodalo více než 10 milionů kusů. Druhý největší trh je Čína a velice pravděpodobně se Čína stane hlavním trhem.

Pokud jde přímo o značky, tak Apple mírně ztratil a z 53% podílu má nyní 45 %. Stále se ale jedná o obrovský náskok proti konkurenci. Xiaomi má podíl na trhu 9 procent, a to hlavně kvůli levným sluchátkům jako je třeba Redmi Airdots. Třetí místo si drží Samsung, kterému se hodně podařily Galaxy Buds. Čtvrté a páté místo má JBL, respektive Beats. Counterpoint Research očekává, že v příštím roce se prodá více než 120 milionů tzv. TWS sluchátek.

Vlastníte zcela bezdrátová sluchátka?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)