Prémiové mobilní hry si lidé nekupují. Končí kvůli tomu známé tituly

GO hry square enix konec

Pokud jste neslyšeli o mobilních hrách GO, tak pravděpodobně nejste hráč. Každopádně hry jako Hitman GO, Lara Croft GO nebo Deus Ex _GO patří k nejkvalitnějším a nejpovedenějším mobilním hrám. Jenže povedené recenze a vysoká hodnocení nejsou vším. Tyto hry nebyly finančně moc úspěšné, a proto končí a nedočkáme se nových dílů. Podle vývojářů je problém v tom, že lidé nechtějí platit za prémiové hry na mobilních telefonech.

Nově mobilní hry ze série GO již nevyjdou. Lidé je nekupovali

Během nedávného rozhovoru se šéf studia Square Enix Montreal, které má na starosti hry ze série GO, rozpovídal o tom, že se nepřipravuje další díl a neplánuje se ani do budoucna nějaká rozšiřování této série. A to i přesto, že všechny tři díly získávaly vysoká hodnocení u hráčů i recenzentů.

Jenže na mobilních telefonech kvalita a v tomhle případě ani silná značka nestačí. Mnoho lidí by si i tyto hry zahráli, nechtějí ale platit a místo nich si radši zahrají horší hry, za které nemusí platit.

„I přesto, že naše hry byly skvěle hodnoceny, je smutné vidět, že je pak hraje jen malý zlomek uživatelů. Důvodem je cena, což je stále velká překážka pro mobilního uživatele,“ říká Patrick Naud ze studia Square Enix Montreal.

Dobrou zprávou je to, že tohle studio nekončí s mobilními hrami úplně. Momentálně však oficiálně nic nepředstavili. Jisté jsou ale dvě věci, nebude to hra ze série GO a také nebude placená. Místo toho bude zdarma a doplněna miktrotransakcemi, protože tato možnost je pro většinu lidí lepší. Mimochodem, všechny tyto tři hry můžete právě v těchto dnech koupit se slevou. A to za 30,99 Kč.

Lara Croft GO
Lara Croft GO

Kupujete si někdy mobilní hry, nebo hrajete výhradně Free to Play tituly?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)