TOPlist

Zkusili jste/používáte aplikaci Google Allo? (Víkendová hlasovačka)

Google Allo 5.0

V květnu tohoto roku představil vyhledávací gigant v rámci své každoroční konference Google I/O dvojici nových aplikací: Allo a Duo. Teprve minulý týden se však aplikace Google Allo objevila v Obchodě Play, odkud si ji může stáhnout každý, kdo má na telefonu Android 4.1 a novější. V rámci této Víkendové hlasovačky a diskuze hodláme zjistit, zda jste zkusili nebo dokonce aktivně používáte aplikaci Google Allo.

Proč vyzkoušet Google Allo?

Komunikačních aplikací měl Google ve svém portfoliu už několik. V historii nalezneme dnes již zapomenutý Google Talk, na který postupně navázala platforma Google Hangouts. Ta se sice jednu chvíli snažila stát se „komunikačním centrem“ a zpracovávat například i standardní textové zprávy, nicméně postupně bylo od tohoto záměru upuštěno. Později Google dokonce sám doporučoval na správu SMS svou další aplikaci Messenger. Novou aplikaci Allo představil Google v následujícím videu.

https://youtu.be/VXEkoXgb4bI

Logicky se na mysl vkrádá celá řada otázek: potřebuje uživatel další komunikační kanál? Co bude s Hangouts? Proč Google místo jedné aplikace vydává další dvě, které dohromady umí to, co ta první? Na první pohled nepůsobí Google Allo jako příliš promyšlený krok. Kdo ví, jaké plány mají ale vývojáři do budoucna. Hodně se mluví o propojení se službou Google Asistent, nicméně jaké konkrétní schopnosti „kecálek“ dostane a využije, můžeme zatím jen odhadovat.

Nadšení uživatelů? Zatím nenastalo!

Záhy po uvedení Allo vyplaval na povrch první a pro mnohé zásadní nedostatek: komunikovat přes tohoto „kecálka“ lze pouze z mobilního telefonu. Neexistuje verze pro desktop, a to ani v podobě webové aplikace. Pokud tedy uživatel zrovna sedí u PC či notebooku, musí pro čtení a psaní stále používat mobilní telefon. Allo tedy nelze použít na více než jednom zařízení současně. V tomto směru jsou například Hangouts, Telegram či WhatsApp o viditelný kus dál.

Náš redaktor David Trlica se odhodlal k poměrně odvážnému kroku, když zhodnotil aplikaci pouhých pět dnů po jejím uvolnění. I v jeho článku najdete jako základní linii odkaz na chystanou podporu Asistenta Google. Další vrstvou je pak propojení na nejrůznější služby Googlu, díky kterému by aplikace měla poskytovat informace, které v daném okamžiku a na aktuálním místě potřebujete. Z hlediska komunikačních schopností došel kolega k závěru, že „A to je přesně případ Google Allo. I když v ní najdete všechny funkce, které jsou u konkurence, jako je anonymní chat, podpora samolepek, kreslení na obrázky apod., k tomu navíc podporu asistenta, pořád to nestačí. Pro klasického uživatele Messengeru, WhatsApp apod., to je jen další aplikace, kterých Google vydává několik ročně.“

Co Google Allo slibuje?

Podíváme-li se do Obchodu Play, dozvíme se zde, že Allo je inteligentní aplikace pro zasílání zpráv, které vám umožní říci a udělat toho více. K vyjádření svých emocí dostanete samolepky, čmáranice, emotikony a možnost změny velikosti textu. Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou pak jmenovány:

  • Chytrá odpověď (Smart Reply): možnost odpovídat na zprávy bez nutnosti psaní. Funkce sama navrhuje odpovědi na texty a obrázky dle vašeho stylu vyjadřování.
  • Inkoust: buďte kreativní s fotografiemi, do kterých můžete kreslit nebo přidávat text.
  • Nálepky samozřejmě nemohou chybět! V případě Google Allo je navrhli nezávislí umělci z ateliérů z celého světa.
  • Křičte nebo šeptejte: už nebudete muset psát VŠECHNI SE ZAPNUTÝM CAPSLOCKEM. Řekněme to hlasitěji nebo tišeji změnou velikosti textu.
  • Seznamte s vaším osobním Asistentem Google. V této verzi je pomocník v testovacím náhledu. Pomůže vám najít restaurace v okolí, sdílet a sledovat videa a získat odpovědi na vaše otázky. Stačí přidat @google do skupinového hovoru nebo chatu.
  • Anonymní režim: odesílejte šifrované zprávy pomocí soukromých oznámení, které pomohou udržet vaše chaty ve vší diskrétnosti. Můžete například nastavit dobu, po které odeslaná zpráva vyprší.

Nutno podotknout, že funkce Google Asistent a Smart Reply jsou v tomto okamžiku k dispozici pouze v angličtině.

Aplikaci Google Allo si od minulého týdne stáhlo více než pět milionů uživatelů a její průměrná známka je 4,2 z 5,0 možných.

Google Allo
Google Allo

Zkusili jste/používáte aplikaci Google Allo?

Dostáváme se k anketní otázce tohoto kola Víkendové hlasovačky a diskuze: zkusili jste, nebo snad dokonce používáte aplikaci Google Allo?
[gravityform id=“88″ title=“false“ description=“true“ ajax=“true“]
V diskuzi pod článkem můžete rozebrat svůj názor na tento komunikační program. Pokud používáte aplikaci Google Allo, budeme rádi, když se podělíte o své postřehy. Můžete například srovnat s konkurencí a napsat nám, v čem je nový „kecálek“ od Googlu lepší, a co vám u něj třeba chybí.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, kde je podle vás nejvhodnější pozice na umístění čtečky otisků prstů. Očividně jsme narazili na téma, které naše čtenáře rozděluje – argumenty na jedné i druhé straně byly věcné a ve většině případů jsme museli dát za pravdu oběma táborům. Asi nelze tvrdit, že by jedna či druhá cesta byla prokazatelně lepší – každá varianta má své klady a zápory. V případě naší ankety sice nadpoloviční většina (přesně 53 %) hlasovala pro čtečku na přední straně, zatímco 31 % ji raději vidí na zadní straně. 8 % preferuje řešení ve stylu Sony, kde je čtečka otisků prstů na boku zařízení.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)