Menu

Google Allo a Duo, nově představená dvojice “kecálků”

Na právě probíhajícím Google I/O  2016 došlo na představení dvojice zbrusu nových komunikačních aplikací nesoucí názvy Google Allo a Duo. Prvně jmenovaná novinka se zaměřuje výhradně na textovou komunikaci a přináší několik zajímavých novinek. Zatímco Allo sází na text, aplikace Duo se vydala zcela jinou cestou a jejím prostřednictvím se s protější stranou budeme moci spojit formou videohovorů. Čím se tato dvojice chystá zaujmout širokou veřejnost?

Google Allo

Jak již bylo řečeno, v případě aplikace Google Allo se jedná o klienta, jehož prostřednictvím budeme moci komunikovat textovou formou. Jednou z nejzajímavějších funkcí je schopnost učit se. Díky ní bude aplikace rozpoznávat kontext a formu našich konverzací s danou osobu a díky tomu nabídne “chytré odpovědi“. Ty budou odesílány naprosto automaticky, na základě nasbíraných dat. Allo jednoduše “usoudí” co bychom v dané situaci odpověděli a jestliže bude možnost aktivována, pouhým kliknutím za nás automaticky odešle odpověď.

Google - Allo 1

Další zajímavou funkcí je možnost přidávání úprav k obrázkům. Také v tomto případě nám Allo bude schopné napovědět, jakou úpravu můžeme použít. Jestliže tak budeme odesílat například fotku psa, aplikace sama rozpozná o, že se jedná o psa nebo o jakou jde rasu a na základě těchto údajů nám napoví jakou úpravu můžeme použít. Zajímavě se jeví také provázanost s Google asistentem, který dokáže v reálném čase odpovídat na naše otázky a na jejich základě nám nabízet relevantní obsah. Prostřednictvím chatu se tak například můžeme zeptat na výsledek fotbalového zápasu nebo nám pomůže s rezervací místa v restauraci.

Google Allo 2

Vedle těchto lákadel nám Allo dále nabídne možnost odesílání větších nebo naopak menších textových bublin, čímž můžeme snadno určit důležitost obsahu. Výjímkou nejsou ani samolepky nebo pokročilé zabezpečení jednotlivých konverzací. Samotní vývojáři potom přicházejí s oznámením, že se postupem času můžeme těšit na příchod celé řady dalších zajímavých funkcí.

Google Duo

Drůhým přírůstkem do rodiny komunikačních služeb je Duo. Aplikace zaměřující se na videohovory. V jejím případě se kladl velký důraz na samotnou technologii přenášení obrazu a zvuku. Duo tak využívá přepracované kodeky a zvládne plynule přecházet mezi Wi-Fi a mobilním připojením při kvalitě videa až 720p.

Google - Duo

Zřejmě nejvýraznější funkce dostala název “Knock, Knock” v překladu tedy “Ťuk, Ťuk”. Díky ní uvidíme volajícího ještě před tím, než samotný hovor příjmeme. Snadno tak budeme moci snadno odhadnout povahu hovoru a lépe se rozhodnout zda jej příjmout či nikoli. Stejně jako v případě Allo se zde dočkáme tzv. “end-to-end” šifrování.

Video představující Google Duo

Příchod obou novinek můžeme očekávat v létě tohoto roku.

Zaujala vás nová dvojice komunikačních aplikací?

 

Komentáře

ja_som

19.5.2016 0:02

Odkazy k apkám:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.fireball

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.tachyon

Je možné sa “predregistrovať”, keď budú dostupné, stiahnu sa do zariadenia ;)

ja_som

19.5.2016 0:07

Na G+ som sa dočítal, že to nie sú náhrady za (SMS) Messenger a Hangouts, tie ostávajú… A teda, by ma zaujímalo, či Allo bude vedieť pracovať aj s SMS alebo to funguje len cez net… Uvidíme, keď prídu :)

Dedii

z aplikace
19.5.2016 8:55

stačí hangout, načo dvojmo

Zdenek@krouzel.com

Zdeněk ZiChi Kroužel 0

19.5.2016 11:44

SMS, MMS, WhatsApp, Viber, FB Messanger, Hangouts, WeChat, iMessage, ChatOn, ICQ, Allo, Duo… jsem zvědavý, kdy nám z toho všeho hrábne

JorEL

19.5.2016 16:09

U hangouts mi nic nechybí. Aby výrobci za chvíli neinstalovali do nových telefonů padesát aplikací jen od googlu. Chválím je za snahu vydávat nové a nové aplikace, ale musí to dávat trochu smysl.

Trent

trent 0

z aplikace
19.5.2016 21:36

Tohle přesně chybělo. Ještě by se hodil nějaký samostatný kecálek, co bude umět posílat jen smajlíky.

XCrow

XCrow 1

z aplikace
20.5.2016 23:49

Tohle je uz opravdu nechutny stepeni funkci. Proc to proboha neintegrujou do jedny aplikace. Proc mit Hang, Messenger, Allo, Duo? Proc mit Spaces a G+? Proc mit Mapy, Street view, Earth a moje mapy? Proc mit Gmail a inbox? Proc mit Kalendar a Keep? Proc mit Google Now a zvlast zprávy a pocasi? Proc mit Fotky a Snapseeds? Proc mit Android 4,5,6,7 zaroven? Google PROC?:)

matesfm

22.5.2016 14:20

SMS, MMS, WhatsApp, Viber, FB Messanger, Hangouts, WeChat, iMessage, ChatOn, ICQ, Allo, Duo…
PROČ UŽ KONEČNĚ NĚKDO NEVYMYSLÍ PROTOKOL KOMPATIBILNÍ SE VŠEMI VÝŠE UVEDENÝMI :d

Volfik

Volfik 0

23.5.2016 20:24

sláva, konečně náhrada messengeru! jinak ale teda souhlasím, že je to štěpení opravdu neskutečné :(

RSS (komentáře k článku)