Google Allo a Duo, nově představená dvojice “kecálků”

Google allo Duo

Na právě probíhajícím Google I/O  2016 došlo na představení dvojice zbrusu nových komunikačních aplikací nesoucí názvy Google Allo a Duo. Prvně jmenovaná novinka se zaměřuje výhradně na textovou komunikaci a přináší několik zajímavých novinek. Zatímco Allo sází na text, aplikace Duo se vydala zcela jinou cestou a jejím prostřednictvím se s protější stranou budeme moci spojit formou videohovorů. Čím se tato dvojice chystá zaujmout širokou veřejnost?

Google Allo

Jak již bylo řečeno, v případě aplikace Google Allo se jedná o klienta, jehož prostřednictvím budeme moci komunikovat textovou formou. Jednou z nejzajímavějších funkcí je schopnost učit se. Díky ní bude aplikace rozpoznávat kontext a formu našich konverzací s danou osobu a díky tomu nabídne “chytré odpovědi“. Ty budou odesílány naprosto automaticky, na základě nasbíraných dat. Allo jednoduše “usoudí” co bychom v dané situaci odpověděli a jestliže bude možnost aktivována, pouhým kliknutím za nás automaticky odešle odpověď.

Google - Allo 1

Další zajímavou funkcí je možnost přidávání úprav k obrázkům. Také v tomto případě nám Allo bude schopné napovědět, jakou úpravu můžeme použít. Jestliže tak budeme odesílat například fotku psa, aplikace sama rozpozná o, že se jedná o psa nebo o jakou jde rasu a na základě těchto údajů nám napoví jakou úpravu můžeme použít. Zajímavě se jeví také provázanost s Google asistentem, který dokáže v reálném čase odpovídat na naše otázky a na jejich základě nám nabízet relevantní obsah. Prostřednictvím chatu se tak například můžeme zeptat na výsledek fotbalového zápasu nebo nám pomůže s rezervací místa v restauraci.

Google Allo 2

Vedle těchto lákadel nám Allo dále nabídne možnost odesílání větších nebo naopak menších textových bublin, čímž můžeme snadno určit důležitost obsahu. Výjímkou nejsou ani samolepky nebo pokročilé zabezpečení jednotlivých konverzací. Samotní vývojáři potom přicházejí s oznámením, že se postupem času můžeme těšit na příchod celé řady dalších zajímavých funkcí.

Google Duo

Drůhým přírůstkem do rodiny komunikačních služeb je Duo. Aplikace zaměřující se na videohovory. V jejím případě se kladl velký důraz na samotnou technologii přenášení obrazu a zvuku. Duo tak využívá přepracované kodeky a zvládne plynule přecházet mezi Wi-Fi a mobilním připojením při kvalitě videa až 720p.

Google - Duo

Zřejmě nejvýraznější funkce dostala název “Knock, Knock” v překladu tedy “Ťuk, Ťuk”. Díky ní uvidíme volajícího ještě před tím, než samotný hovor příjmeme. Snadno tak budeme moci snadno odhadnout povahu hovoru a lépe se rozhodnout zda jej příjmout či nikoli. Stejně jako v případě Allo se zde dočkáme tzv. “end-to-end” šifrování.

Video představující Google Duo

https://youtu.be/CIeMysX76pM

Příchod obou novinek můžeme očekávat v létě tohoto roku.

Zaujala vás nová dvojice komunikačních aplikací?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek