Porovnání parametrů Xiaomi Mi Band 5 a Samsung Galaxy Fit2

porovnání Xiaomi Mi Band 5 a Samsung Galaxy Fit2

Vítejte u dalšího dílu seriálu srovnávání technických a softwarových specifikací příbuzných produktů. V tomto případě je takové označení na místě, i když se budeme bavit o dvou produktech konkurenčních značek. Tentokrát přišlo na řadu porovnání náramků Galaxy Fit2 od Samsungu a Mi Band 5 od Xiaomi. Segment chytrých náramků zrovna neoplývá výraznějšími designovými či systémovými výstřelky, nicméně tyto dva kousky jsou si v mnohem opravdu blízké. Pojďme se tedy podívat, co vše mají společného a naopak.

Porovnání Samsung Galaxy Fit2 a Xiaomi Mi Band 5

Design

Nebýt trochu hranatějších tvarů těla u Galaxy Fit2 (a berme jeho základní černou variantu), na první pohled byste od sebe možná oba náramky těžko rozpoznali. Téměř totožná velikost, plastové tělo, lesklé sklíčko se zaoblenými hranami, silikonový řemínek a tlačítko u spodní hrany. To vše jsou společné atributy obou produktů. U Samsungu přitom došlo k zajímavé změně, která oba náramky více přiblížila k sobě. Původní verze Galaxy Fit totiž měla hardwarové tlačítko na boku.

Co dál? Při bližším zkoumání si můžeme všimnout, že základní řemínek pátého Mi Bandu má trochu jiné tvarování u těla náramku. Je vylisován trochu více “do šířky” a je tedy o něco pohodlnější pro lidi s širokým zápěstím. Originální Samsung řemínek má zase trochu netradiční zapínání a chlubí se také drobnou drážkou, která odvádí pot. Rozdílný je rovněž styl nabíjení. Mi Band 5 přišel s magneticky upínaným konektorem, Samsung vsadil na nacvakávací “vaničku”. Výběr, která varianta je praktičtější, necháme na vás.

Hardwarové parametry

Většinu potenciálních zájemců o tyto a jiné náramky či hodinky bude zajímat hlavně výdrž. I v tomto ohledu nás porovnání Galaxy Fit2 a Mi Band 5 vede k tomu, že jsou si produkty velmi podobné. Během testování obou kousků (odkazy najdete v prvním odstavci) jsme zjistili, že se můžete připravit na týden až 10 dní běžného používání. Výrobci slibují víc, ale víte, jak to chodí s laboratorními podmínkami a “běžným” používáním v jejich očích. Samsung náramek má kapacitu baterie vyšší, nicméně nejspíš také spotřebovává více energie.

Xiaomi Mi Band 5 Samsung Galaxy Fit2
velikost těla 46,9 x 18,2 x 12,5 mm 46,6 x 18,6 x 11,1 mm
hmotnost 11,9 g 21 g
materiál těla plast + sklo plast + sklo
displej 1,1″ AMOLED 126 x 294 px 1,1″ AMOLED 126 x 294 px
baterie 125 mAh 159 mAh
maximální výdrž 20 dní 21 dní

Displej náramků je na chlup stejný. Jde o AMOLED panel s úhlopříčkou 1,1 palce a rozlišením 126 x 294 px. V obou případech překonávají novinky své předchůdce zhruba o stejný kus. Galaxy Fit2 i Mi Band 5 (ten pro globální trh) postrádají NFC modul, GPS lokátor i WiFi připojení. Naopak mají odolnost 5ATM a samozřejmě i věci jako krokoměr a měřič tepové frekvence.

Software, aplikace a režimy

Nejzásadnější rozdíly pochopitelně objevíme u systémů obou náramků. Výrobci shodně nadále sází na proprietární prostředí, které je nutné propojit s mobilními aplikacemi. V případě Samsungu Wearable a Health, v případě Xiaomi Mi Fit. Nástroj Samsung Health asi můžeme považovat za trochu pokročilejší u analýz zdravotních i sportovních dat, i když při porovnání schopností samotných náramků to není tak jednoznačné. Xiaomi Mi Band 5 má sice jen 11 sportovních módů a Samsungu v tomto nesahá ani na paty, ale zase zvládá informovat o PAI.

Co je to PAI?

Systém PAI zjednodušeně řečeno trochu lépe porovnává sportovní výkony se srdečním tepem a je schopný říct, zda jsou aktivity efektivní a dostatečné pro udržení zdravého životního stylu.

Jihokorejský náramek nepochopitelně nemá automatickou úpravu jasu nebo dálkovou spoušť pro foťák v mobilu, což je dnes už celkem běžná věc. Naopak poráží konkurenta tím, že z něj jde alespoň základně reagovat na notifikace z konverzací. Nezavoláte si ani z jednoho náramku, jen upozorňují na příchozí hovor vibracemi.

Další zdravotní i sportovní měření sdílejí oba konkurenti. Máme na mysli třeba analýzu spánku či stresu, dýchací cvičení nebo měření aktuální tepovky. Mi Band 5 umí vybídnout ke zdřímnutí, Galaxy Fit2 k mytí rukou, oba upozorňují na neaktivtu. V obou náramcích se dozvíte i informace o počasí.

Xiaomi Mi Band 5 Samsung Galaxy Fit2
Xiaomi Mi Band 5 Samsung Galaxy Fit2
sportovní režimy 11 cca 100
krokoměr ano ano
tep ano ano
spánek ano ano
stres ano ano
PAI ano ne
ovládání hudby ano ano
ovládání foťáku ano ne

Porovnání cen Xiaomi Mi Band 5 a Samsung Fit2

Jak asi tušíte, náramek od Xiaomi je levnější. Stojí běžně kolem 800 Kč, zatímco Galaxy Fit2 vyjde na 1300 Kč. Ve velké spoustě věcí jsou si oba produkty hodně podobné, nicméně cenová politika čínské firmy je, jak známo, jinde než u té jihokorejské. Oba kousky ale stojí celkem rozumné peníze a při výběru bude nejspíš rozhodovat láska ke značce, obliba systému či aplikací a, jelikož jsme v segmentu náramků, nejspíš také dostupnost alternativních řemínků. Ve prospěch Samsungu rozhodně hraje mnohem větší množství sportovních módů.

Který z těchto náramků je váš favorit? Nebo je to úplně jiný?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)