TOPlist

Pondělní nálož aplikací #11 – Pravidelné tipy pro Android z obchodu Google Play

Android_aplikace

Pondělní nálož se nám přehoupla do druhé desítky a jedenáctý díl přináší dle zavedeného pravidla tipy na zajímavé novinky z obchodu Google Play.

CPU Spy Reborn

Zatímco jsme si v minulé Pondělní náloži představili port slavného počítačového programu CPU-Z, dnes pro změnu uvádíme jeho konkurenta. Ten se momentálně rovněž nachází ve fázi rozpracovaného vývoje, lze jej však bez problémů stáhnout z Google Play. Oproti ostatním programům podobného zaměření nabízí jednu zajímavou funkci: sledování kmitočtu každého jádra zvlášť.

9ec8c75725fae7aff376a1ff5d5b32d8

CPU Spy Reborn
CPU Spy Reborn

GMD Hide Soft Keys (root)

Tuhle utilitku jsme minule neprávem přehlédli. Jedná se o prográmek, díky kterému můžete na rootnutém telefonu skrýt softwarová tlačítka na dolní straně obrazovky. To se může hodit například v případě, že máte telefon s hardwarovými tlačítky a nainstalovanou alternativní ROM, která s přítomností fyzických ovládacích prvků nepočítá. GMD Hide Soft Keys má detailní nastavení, kde je možno přizpůsobit chování aplikace obrazu svému. Mimo jiné umí to, že například gestem můžete skryté prvky opět zobrazit.

8d32001ae28acf20041b03845b8a04fe

80a0237cda9da1139dd4e005bfd32edb?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

How to Make Paper Airplanes 3D

Zabiják morálky v jakékoliv kanceláři či třídě. Začne to jednou obyčejnou papírovou stíhačkou a po pár minutách se strhne vzdušné peklo. Nad hlavami se míhají štíhlé rychlé Concordy s ostrým čumákem a společně s komplikovaně sestavenými bombardéry soutěží o to, která se vám dřív zapíchne do obličeje. Pokročilí letečtí konstruktéři ještě opatří křídla nápisy „Pepa je prase“ nebo něco takového. Díky návodům v HtMPA3D si zkrátka užijete zábavu při skládání nejroztodivnějších papírových letadel. Hlavně bacha na oči!

unnamed (31)

0da9c4c2abcea6f9e0632ca5c563301e?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Flowpaper

A máme tady jeden kousek pro kreativce, kteří si navíc chtějí upravit vzhled svého telefonu tak, aby byl naprosto unikátní. Najít si na internetu tapetu a plácnout ji na pozadí umí kde kdo. Vy si ovšem můžete díky Flowpaper svoji vlastní tapetu nakreslit. Nebojte se, nemusíte být Van Gogh, abyste dosáhli atraktivního výsledku. Flowpaper vám nabídne sadu nástrojů skloubených se základním fyzikálním enginem, díky kterým budete moci kreslit krásné barevné křivky ve virtuálním prostoru. Ovládání je snadné a výsledky překvapivě kvalitní. Můžete dokonce importovat fotografie a kreslit následně do nich.

unnamed (34)

Flowpaper Free
Diatom Studio
Verze 1.07 (16. 6. 2013)
Velikost 5,2 MB
2.2+

Zdarma

38,17 Kč

 

3D Image Live Wallpaper

Zkratka 3D bude populární ještě za několik let, protože vše, co je 3D, je tak nějak… lepší. 3D Image Live Wallpaper nás na Google Play zaujal mimo jiné i mnoha pozitivními komentáři, tudíž jsme se rozhodli ho do našeho výběru zařadit. Tato aplikace využívá gyroskopu či akcelerometru vašeho zařízení k tomu, aby lehce posouvala tapetu na ploše. Vytváří pak dojem, že má obrazovka „hloubku“. Nastavit se dá všelicos – od rychlosti pohybu, přes senzitivitu zařízení až po možnosti náklonu. Popisuje se to celkem těžko, tak se raději mrkněte na video níže.

unnamed (41)

3D Image Live Wallpaper

3D Image Live Wallpaper

3D Image Live Wallpaper
3D Image Live Wallpaper

GrabCAD

Jak mnozí jistě tuší již z názvu, budeme se bavit o takzvané „cadové“ aplikaci, řeč bude o trojrozměrných modelech. GrabCAD je online komunita designérů, techniků a návrhářů, kteří sestavují skutečné výrobky a GrabCAD Workbench je cloudovým úložištěm, přes které si vyměňují 3D modely. Díky androidí aplikaci GrabCAD je možno získat přístup k více než 200 000 modelům, které si komunita mezi sebou sdílí. Aplikace dokáže zobrazit modely v trojrozměrném podání a lze ji i využít k uploadování obrázků, náčrtů a PDF souborů, komentování a skupinovému projednávání různých projektů. Pokud v oblasti CADu pracujete, může se vám hodit.

unnamed (36)

GrabCAD
GrabCAD

Twheel

Počáteční písmena názvu dávají tušit, že půjde o Twitter. A je tomu skutečně tak. Jméno aplikace je slovní hříčka, která vznikla zkombinováním slov Twitter a wheel. A protože wheel je v českém překladu kolo, máme tu Twitter, který jde dokola… zvláštní, že? Pokud se podíváte na přiložené screenshoty, dostanete představu o neotřelém vzhledu této aplikace. Navigace je, mírně řečeno, poněkud zvláštní – na druhou stranu, pokud vás nebaví klasické sloupcové výpisy, mohl by vám netradiční Twheel padnout do oka.

unnamed (38)

twheel™ 2.0 – The Quest 2013

twheel™ 2.0 - The Quest 2013

8912d9148ec892d3ebb8ed2eca238ee6?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Scatter

Na sdílení dat mezi telefonem a počítačem existují desítky způsobů, avšak Scatter sebevědomě tvrdí, že to dokáže lépe. Sice se stále nachází v betaverzi, ale musíme uznat, že má co nabídnout. Celý balík sestává z androidí a počítačové aplikace, přičemž pro správnou funkčnost musíte samozřejmě nainstalovat obě. Zbytek je pak snadný. Celý koncept je postaven na bázi „drag and drop“, tedy přesuň a pusť. Na počítači stačí pouze přetáhnout data do okna aplikace a ta jsou pak automaticky odeslána do telefonu. Obdobně to jde i naopak. Navíc lze sdílet i schránku, tudíž využijete i zkratku CTRL+C a to i pro soubory až do celkové velikosti 10 GB. Androidí část naleznete na Google Play, program pro Windows pak naleznete pod tímto odkazem.

unnamed (40)

Scatter

Scatter

d2b83fa0e2bbe65a963581f2082d7138?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Frozen Synapse

Máme ve zvyku v našem seznamu aplikací upozornit i na zajímavé hry. Tentokrát jsme pro vás vybrali taktickou akci Frozen Synapse, která slavila velký úspěch na osobních počítačích. Stanete se velitelem speciálního komanda, před kterým leží ty nejnebezpečnější úkoly. Pokud si někdo z vás pamatuje první díly série Rainbow Six, bude hned doma. Vtip totiž spočívá v tom, že jste postaveni před komplikovaný interiér budovy, skrz který si musíte naplánovat postup, přičemž nepřátele nevidíte a nemůžete předpovídat jejich pohyb. Musíte proto plánovat jako pravý mistr. Vaši muži si musí navzájem krýt záda, nesmí se stavět do otevřeného prostoru… obezřetnost je nutná na každém rohu. V momentě, kdy máte plán hotový, odstartujete hru a souběžně se začnou odehrávat vámi naplánované tahy plus pohyb nepřátel. Záleží jen na vašich taktických schopnostech, zda vaši lidé vyváznou živí nebo ne. Jen málokterá hra pro Android nabízí podobnou taktickou hloubku. Cena je poměrně vysoká, proto můžeme doporučit i slevovou akci Humble Bundle, kde za 5 USD dostanete Frozen Synapse se šesti dalšími hrami. A nezapomeňte – bez tabletu ani ránu.

unnamed (42)

Frozen Synapse: Tablet Version Trailer

Frozen Synapse: Tablet Version Trailer

55d3e47f4f2aaa11793644446d8f2271?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Taskbar – Windows 8 Style

To, že se Android dá krásně přizpůsobovat, ladit a „tunit“, to je věc známá. Ovšem stejně jako tuning vozidla lze díky bakelitovému zadnímu křídlu a falešným nasávacím otvorům na kapotě rezaté Felicie rázem proměnit v tuzing, je možno provést podobně zvláštní úpravy i na Androidu. Možná jsme přehnaně kritičtí, ale Taskbar – Windows 8 Style je vážně divná věc. V podstatě do vašeho mobilu přidá jakýsi hybrid tlačítka Start z Windows 7 kombinované s několika prvky Windows 8. Mrkněte na video, třeba se vám nakonec bude líbit… :)

unnamed (45)

http://youtu.be/EACiOtSkGF4

73062a6173da357b68b09aefe5c5a3cf?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

 

The Official FakeBlock App

Dlouho jsme tu neměli žádnou WTF aplikaci, nastal tedy čas na něco fakt ujetého. Fakeblock. Také jste si říkali, že na Google Play prostě chybí aplikace simulující ťukání na kus dřeva? Přesně, my také! Naštěstí je tu Fakeblock, bezvadná aplikace, která vám přes celou obrazovku zobrazí kus dřeva příjemného odstínu. Na ten můžete prstem ťukat, čímž vyvoláte pochopitelnou zvukou reakci a jak ťukáte a ťukáte, otevírají se vám jakési podivné obrázky či videa z YouTube. Ve zkratce: FakeBlock je simulátorem ťukání na dřevo. Stahujte!

unnamed (43)

64e7d338bedc96d9b9312abcd84edbc6?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)