Pondělní nálož aplikací #1 – Pravidelné tipy pro Android z Google Play
- Recenze
- Jan Olejník
- 5.5.2013
- 15
V našem novém seriálu si bereme za cíl seznámit vás se zajímavými aplikacemi pro systém Android, které se v posledních dnech objevily v obchodě Google Play.
Je zavedeným zvykem, že pátek patří víkendové pařbě. Můžete tedy počítat s tím, že i při pondělním návratu do práce najdete na tomto webu tipy na programy, které vás mohou zaujmout a třeba si je během nudného firemního meetingu tajně pod stolem otestujete sami. Vzhledem k tomu, že úroda je většinou nepředvídatelná, nebudeme seznam omezovat nějakým konkrétním počtem aplikací. Raději se zaměříme na kvalitu než kvantitu. I nadále se ale budete setkávat s rychlými zprávičkami o nových programech během týdne, jak tomu bývalo dříve.
Cinemagram (zdarma)
Zdá se vám název podobný Instagramu? Samozřejmě! Cinemagram je jednou z mnoha aplikací, která se zaměřuje na rychlou editaci a sdílení videosouborů. Samotná videa jsou exportována jako animované GIF obrázky. Aplikovat můžete spoustu efektů, ořezů a editací, abyste nakonec vytvořili vlastní a zcela unikátní video/animaci. Výslednými soubory se samozřejmě můžete pochlubit na sociálních sítích, protože bez nich by to prostě nebylo ono, není-liž pravda?
Délka videa je omezena na 4 vteřiny a máme takový dojem, že šikovní uživatelé si s těmito čtyřmi sekundami patřičně vyhrají. Jisté je je jedno – na internetu bude ještě více animovaných gifů s kočkami než doposud :)
Basemark X 1.0 (zdarma)
Pro telefony se systémem Android existuje široká škála různých testů výkonu. Drobný problém spočívá v tom, že jak se zařízení neustále zrychlují, většina z těch výkonnějších dokáže celkem spolehlivě narazit na strop většiny těchto benchmarků – tedy 60 snímků za vteřinu, nad které už většina programů nemůže z technických důvodů měřit. Basemark X na to jde od začátku. Je postaven na velmi oblíbeném enginu Unity v jeho poslední verzi 4 a snaží se nastavit laťku tak vysoko, aby se i nejvýkonnější zařízení dneška řádně zapotily.
Jako u každého „grafického“ benchmarku platí, že pro zvýšení přesnosti je lepší provádět test několikrát. Často se stává (např. u 3D Mark), že výsledky jsou velmi nekonzistentní a tudíž neprůkazné. Snad to nebude případ i Basemarku. Ten má navíc mutaci i pro iOS, takže je možné porovnat si grafický výkon zařízení ze dvou různých světů.
Rando (zdarma)
Rando je zvláštní pokus o náhodné sdílení fotek s neznámými lidmi. Zní vám to šíleně? Čtěte dál a možná si nevěřícným vrtěním ukroutíte hlavu. Rando totiž není další z řady sociálních sítí založených na sdílení fotografií se svými přáteli. Pokud si tuhle aplikaci nainstalujete, zařazujete se do velmi zajímavého experimentu, ve kterém je vše anonymní. Pořídíte fotografii a někomu ji odešlete. Nevíte komu, dotyčný rovněž nezná vaše jméno, přezdívku, zkrátka nic. Neexistují „lajky“, komentáře, sdílení.
V momentě, kdy někomu fotografii odešlete, na oplátku od někoho jiného obrázek obdržíte. Jediné, co se dozvíte, je,do jaké části světa vaše fotografie (nazývaná „rando“) doputovala. Tak trochu mi to připomnělo neslavnou Chatroulette. Ale díkybohu najdete v Rando tlačítko „Označit za nevhodné“, tudíž snad nebudou šance narazit na něco… explicitního… příliš vysoké.
The Room
Teď budu trošku fušovat do řemesla kolegům z Pařby na víkend, ale když ono to jinak nejde. The Room je neuvěřitelně promakaná logická hra s nádhernou grafikou, která se nedávno objevila ve slevové akci Humble Mobile Bundle. V The Room bude vaším úkolem rozlousknout zapeklité 3D puzzly v podobě zamčených sejfů, skříněk a dalších ornamentálních objektů a poodhalit roušku příběhu jakéhosi alchymisty pátrajícím po novém elementu. Plně trojrozměrný vizuál s ohromujícími detaily, spousta překvapivých objevů a zkoumání předmětů milimetr po milimetru vám pořádně rozpálí mozkové závity.
The Room budete jen těžko odkládat a dost možná se vám stane, že hru dohrajete na jeden zátah, aniž byste si vzpomněli, že máte dojít vyvenčit psa nebo konečně dodělat tu tabulku v Excelu. Bohužel, hra je zároveň velmi krátká a není problém ji za pár hodin dohrát.
HotSpot Control (zdarma)
Součástí drtivé většiny Android telefonů je i „tethering“, tedy možnost vytvoření Wi-fi hotspotu, díky kterému se mohou skrz váš telefon připojit k internetu i jiná zařízení. Občas se ale stává, že je v některých mobilech tato funkce zakázána. Pokud je to i váš případ, vyzkoušejte HotSpot Control od dobře známého vývojáře s přezdívkou Chainfire. Tato aplikace navíc nevyžaduje root.
RedReader Beta (zdarma)
Jestliže většinu volného času trávíte debatováním nebo alespoň jen čtením na síti Reddit, dost možná vám přijde vhod tato aplikace. Jedná se o open-source projekt, který vám umožní nastavit všechno možné i nemožné, takže si pohodlné čtení užijí i uživatelé na pomalém připojení. Plus je zde ještě separátní zobrazovací režim pro tablety, kdy se aplikace rozdělí do dvou přehledných sloupců. A samozřejmě je zde i zabudovaný prohlížeč animovaných gifů, to dá přece rozum. Aplikace je zcela zdarma a neobsahuje reklamu.
BBQScreen
Tento zvláštně pojmenovaný program dokáže zrcadlit obraz z vašeho androidího přístroje na monitoru počítače a to v rychlosti 25 snímků za vteřinu, což by mělo zaručit relativně dostatečnou plynulost. Pokud vaše zařízení nemá HDMI výstup nebo se vám prostě z nějakého důvodu nechce rozmotávat klubko kabelů, mohl by se vám BBQScreen hodit. Sestává ze dvou částí: Ze samotné aplikace, která běží pouze na přístrojích s rootem a o příjem signálu se stará klientský program dostupný pro Windows, Mac a Linux.
Rosetta Course (zdarma)
Nejsem si jistý, jak populární je v našich končinách software nazvaný Rosetta Stone, ale ve světě je zcela jistě synonymem pro výuku cizích jazyků. Je proto docela překvapivé, že na androidí mutaci jsme museli čekat tak dlouho. Pokud se náhodou učíte nějaký cizí jazyk, Rosetta vám může svým názorným obrazovým postupem dost možná pomoci. Krom výuky pomocí fotografií je tu samozřejmě i rozpoznávání mluveného slova, které vám pomůže s vypilováním vašich verbálních schopností. Androidí verze zatím ještě obsahuje pár omezení, ale vzhledem k tomu, že je základní aplikace zdarma, můžete si alespoň na zkoušku vytvořit DEMO účet a podívat se, zda je tento výukový program to pravé.
Knock²+ // LED was yesterday!
Notifikace signalizované diodou či podsvícením tlačítek jsou super, nebo ne? Nemusíte telefon ani brát do ruky, natožpak rozsvěcet displej a kontrolovat notifikační lištu, zda se náhodou nepřihodilo něco nového. Paráda. Aha, moment… zrovna na vašem mobilu chybí. Knock² se snaží tento problém řešit tak, že umisťuje notifikace na zamykací obrazovku a prý obsahuje expertně vyladěný kód, aby vám prakticky „nežral“ šťávu z baterie. Drobný háček je v tom, že aby upozornění fungovala, musí je nejprve vývojáři do aplikace přidat. To na druhou stranu znamená, že je kompatibilita s danými programy doopravdy otestována a během používání by se neměly objevovat žádné bugy. Zatím Knock spolupracuje například s programy jako WhatsApp, ICQ, Facebook, Chaton, Google+, IM+, UpdateMe, XDA Developers a mnoha dalšími, přičemž další stále přibývají.
Knock² nespolupracuje s některými alternativními lockscreeny (např. GoLocker)
Magic Fluids Free (zdarma)
A blbinka na závěr. Magic Fluids Free je další z řady aplikací, která nemá žádný hlubší smysl, pouze vám dovolí ovlivňovat dotyky barvu a tvary jakési tekutiny a kouře. Přidávat můžete různé částice, mixovat barvy, ukládat jednotlivá nastavení… však to znáte. Jedna z těch aplikací, které ukážete kolegům při obědě a za chvilku už vám budou po obrazovce patlat další tři páry rukou, protože to je prostě „huuustý“.
|
Zdarma |
19,50 Kč |
A to je pro dnešek vše. Snad se vám nějaká aplikace zalíbila a pokud ne, vyčkejte do příště, určitě se časem dostane na každého. Zkrátka sto uživatelů, sto chutí. Pokud sami máte tip na nějakou aplikaci, která se v posledních dnech či nedávných týdnech objevila v obchodě Play, dejte určitě nám i ostatním čtenářům vědět v komentářích pod článkem. Tak zase za týden!
Komentáře (15)
Přidat komentář