TOPlist

Xiaomi připravuje POCO X6 a X6 Pro! S těmito parametry budou mít zaděláno na úspěch

xiaomi poco x6
  • Telefony POCO X6 a POCO X6 Pro se chystají na globální trh
  • Půjde o přeznačené mobily z řady Redmi K70
  • Nabídnou opět slušný poměr mezi cenou a výkonem

Xiaomi nedávno uvedlo na trh telefon Redmi K70E, který nabízí super poměr mezi cenou a výkonem. Řada Redmi K zůstává ale jako vždy exkluzivní pro Čínu, proto by se mohl tento kousek podívat do světa pod značkou POCO.

Už teď je jasné, že se čínský gigant připravuje na globální uvedení telefonů POCO X6 a POCO X6 Pro 5G, která nahradí dosavadní mobily POCO X5. Telefony se objevily na několika certifikačních úřadech, před pár dny například v thajském NBTC a nyní také na FCC. Z dat, která tyto úřady poskytují, je zřejmé, že oba dva telefony budou disponovat systémem HyperOS 1.0.

POCO X6 by měl disponovat 6,67″ 12bitovým AMOLED panelem s maximálním jasem až 1800 nitů, 120Hz obnovovací frekvencí a podporou Dolby Vision. Do vínku dostane také 200MP hlavní fotoaparát s optickou stabilizací a o výdrž se postará 5100mAh baterie s podporou 67W nabíjení. Dražší POCO X6 Pro 5G má být přeznačeným Redmi K70E, takže lze počítat s totožným displejem, ale také čipem Dimensity 8300 Ultra od MediaTeku v kombinaci s 8/12 GB RAM typu LPPDR5X a UFS 4.0 úložištěm.

Trochu divně na mě působí 64MP hlavní fotoaparát. Jasně, bude záležet primárně na postprocesingu, ale nedává mi moc smysl, že levnější verze dostane (čistě technicky) pokročilejší snímač s vyšším rozlišením. Zatím není jasné, kdy přesně Xiaomi své novinky představí, ale odhadoval bych, že se tak stane začátkem příštího roku.

Těšíte se na telefony řady POCO X6?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)