POCO X5 se blíží. Osloví opět skvělým poměrem mezi cenou a výkonem?

poco x5 5g

Telefony z řady POCO X4 s námi budou za měsíc rok, což znamená, že se pochopitelně začíná hovořit o nástupcích. Tento měsíc nás firma oficiálně nalákala na model POCO X5 Pro a to prostřednictvím prospektu, který umístila na sociální síť Weibo. Nyní unikl také základní model POCO X5, zřejmě nástupce modelu POCO X4 NFC.

Model POCO X5 se objevil v benchmarku Geekbench, díky čemuž jsme se dozvěděli hromadu informací, samozřejmě v čele s použitým čipsetem. Kódově se nový telefon z rodiny Xiaomi označuje jako 22111317PG a na jedno jádro si vysloužil skóre 693 bodů. Ve vícejádrovém testu pak dosáhl na 2 113 bodů, což má na svědomí čip Snapdragon 695 v kombinaci s 8 GB RAM. Právě použití tohoto čipu překvapilo celý svět.

POCO X5 Geekbench

Původně se totiž očekávalo, že bude POCO X5 pouze přejmenovaný Redmi Note 12. Ten má však ve svých útrobách umístěný nový Snapdragon 4 Gen 1. K oficiálnímu uvedení by mohlo teoreticky dojít na veletrhu MWC v Barceloně, tedy přesně za měsíc.

Jaký máte názor na telefony POCO?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)