TOPlist

POCO C61 bude další ultra levný mobil, ale nejspíš ho už znáte

poco telefon
  • POCO nedávno vydalo model X6 Neo a brzy uvede ultra levnou novinku
  • Telefon C61 už byl vícekrát spatřen v certifikačních databázích
  • Přestože ještě nebyl oficiálně představen, dost možná ho už znáte

POCO před pár dny vydalo nový model X6 Neo a kromě nesmírně ambiciózní řady F6, která začátkem léta vezme útokem konkurenty, využívaje svého vysokého výkonu, má v přípravě telefon C61. Ten dorazí s pořádně nízko nastavenou cenou, ale je otázka, do jaké míry vás vůbec ještě bude schopen překvapit.

POCO C61 se během posledních týdnů už vícekrát objevilo v různých certifikačních databázích, přičemž vše nasvědčuje jeho plánovanému globálnímu vydání. Je tedy dost velká šance, že se podívá také do Česka. Žádné z detailů zatím nebyly oficiálně potvrzeny, avšak co se týče například parametrů nebo designu, můžeme si udělat docela přesnou představu o tom, co máme očekávat.

Z posledních zjištění totiž vyplývá, že POCO C61 bude pouze přeznačeným Redmi A3, které před nedávnem zamířilo na tuzemský trh s cenou pod hranicí 3 000 Kč. Jeho hlavním charakteristickým rysem byl gigantický fotomodul kruhového tvaru, jímž se podobalo vlajkovým lodím typu Xiaomi 14 Ultra nebo Vivo X100 Pro.

Když se pak zaměříme na specifikace: Redmi A3 debutovalo s procesorem MediaTek Helio G36, který je bohužel vyráběn ne příliš efektivní 12nm technologií, a 5 000mAh baterií s podporou pouhého 10W výkonu dobíjení. Daleko pozitivnější ale byla například 90Hz obnovovací frekvence displeje, jenž úhlopříčně měří 6,71 palce a má rozlišení 1650×720 pixelů, nebo přítomnost aktuálního operačního systému Android 14. Garantovány navíc byly dva velké systémové updaty a 3 roky bezpečnostních aktualizací.

Kolik přesně bude POCO C61 stát, a zda se skutečně podívá také do Česka, zatím není jasné. Na informace o ceně a dostupnosti si zřejmě budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Jaký máte názor na telefony Xiaomi?

Zdroje: MySmartPrice, Notebookcheck

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)