TOPlist

Playstation 5 dostane velký update! Umožní vypnout pípnutí konzole, dostane se i na Dolby Atmos

playstation 5 firmware
  • Sony začíná testovat nový firmware pro Playstation 5
  • Ten přináší několik novinek v čele s Dolby Atmos
  • Nově půjde vypnout také pípnutí při zapnutí konzole

Včera jsme vás informovali o zcela novém uživatelském prostředí pro Xbox a nyní se mohou začít radovat i majitelé Playstationu. Chystá se totiž nový firmware, který sice nepřináší mnoho vizuálních změn, ale přidává podporu pro některé klíčové technologie. Za zmínku stojí kupříkladu Dolby Atmos.

Dolby Atmos sice Playstation umí, avšak pouze při přehrávání filmů z Blu-ray, nová beta verze však nabízí možnost zapnutí také u her. Samozřejmě musíte mít reproduktory, soundbar či televizi, které tuto technologii podporují. Přidání Dolby Atmos pro hry je poměrně překvapivé, pár let zpět totiž Mark Cerny ze Sony hovořil o tom, že jejich vlastní řešení je mnohem lepší.

Nový update rovněž umožní používání dvou DualSense ovladačů, které se budou tvářit jako jeden. V praxi tedy může ovládat druhá osoba stejnou hru, což se může pro gaučové hraní hodit. Pokud bude váš parťák v nějaké hře zaseklý, nemusíte mu brát ovladač, namísto toho si vezmete svůj a odehrajete pasáž za něj. Další novinka se rovněž týká DualSense, který bude podporovat haptickou odezvu v uživatelském rozhraní.

Konečně se dostane také na možnost vyhledávání v knihovně, takže pokud ji máte zaplněnou několika stovkami titulů, už nebudete muset nekonečně scrollovat, abyste našli konkrétní hru. Aktualizace přidá v neposlední řadě podporu pro M.2 SSD disky s vyšší kapacitou, nově můžete nainstalovat až 8TB úložiště, což je oproti současným 4 TB dvojnásobek. Pokud máte malé dítě, nebo prostě jen nechcete, aby přítelkyně slyšela, že jste si zase zapnuli konzoli, můžete pípnutí PS5 ztišit. V tuto chvíli však není jasné, kdy Sony vydá konečnou verzi.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaká nová funkce vás zaujala nejvíce?

Zdroj: Playstation

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)