Funkce zachraňující životy míří z Pixelů volně na Android

Google Pixel Android detekce dopravní nehody

Google při zavádění některých zajímavých funkcí a nástrojů pro telefony se systémem Android občas volí postup, že novinku před plošným zpřístupněním nejprve delší dobu testuje ve svých Pixel telefonech. Dočkali jsme se toho například u některých fotografických vychytávek. Jak se zdá, povýšení na běžnou funkci široce distribuovaného Androida nyní čeká jeden velmi užitečný bezpečnostní nástroj. Detekce dopravní nehody mobilním telefonem.

Příchod tohoto praktického pomocníka na ostatní Android telefony nastiňuje střípek kódu v nativní aplikaci “Osobní zabezpečení”. Ta má za úkol upozorňovat například i na záplavy či zemětřesení. Nástroj, který bez nadsázky dokáže zachraňovat lidské životy, byl poprvé představen v březnu roku 2020. V Pixel telefonech využívá k odhalení dopravní nehody hned několika senzorů. Kromě pohybového je to například i mikrofon, který analyzuje okolní zvuky.

Pokud telefon vyhodnotí, že pravděpodobně došlo k nehodě, spustí varovný signál a uživatele se zeptá, zda potřebuje pomoc. V případě kladné odpovědi či mlčení mobil automaticky zavolá na přednastavená čísla.

Kolik jste zažili dopravních nehod?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)