Adaptivní nabíjení v Pixelech zvýší životnost baterie. Jak to funguje a v čem je iPhone lepší?

Pixel Adaptivní nabíjení

Google nedávno přinesl velkou aktualizaci pro svoje telefony Pixel. Jedou z hlavních novinek je chytrá funkce, která dokáže zvýšit životnost baterie telefonu. Jak funguje nová funkce Adaptivní nabíjení na telefonech Google Pixel a v čem je iPhone stále lepší?

Google v prosinci vydal velkou aktualizaci tak zvaný Feature Drop. Jedna z nejzásadnějších nových funkcí je Adaptivní nabíjení. Díky této funkci dokáže telefon výrazně prodloužit životnost baterie telefonu. Je známo, že rychlé nabíjení způsobuje rychlejší degradaci baterie. V mnoha případech, ale vůbec nepotřebujeme nabíjet telefon maximální rychlostí. Typicky například když telefon nabíjíme přes noc. Adaptivní nabíjení v telefonech Google Pixel se samo spustí, když připojíte telefon k nabíječce večer po deváté hodině a zároveň máte nastavený budík mezi 5 – 10 hodinou ranní.

Už na první pohled se jedná o dost restriktivní podmínky, které nemusí vyhovovat každému uživateli. Doufejme, že Google Adaptivní nabíjení v budoucnu více vyladí. Podobná funkce u konkurenčního iPhonu například funguje tak, že telefon se sám učí z chování uživatele, respektive z toho jak a kdy nabíjí svůj telefon. Nová funkce je v současné době dostupná pro Pixel 4/XL, Pixel 4a, Pixel 4a (5G) a Pixel 5. Google prý v budoucnu přinese Adaptivní nabíjení i na starší telefony Pixel.

Incoming: New Pixel Updates

Incoming: New Pixel Updates

Jak se staráte o zdraví baterie ve vašem telefonu?

Zdroj: 9to5Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)