Pixel 5 postihla zarážející výrobní vada. O co jde?

Pixel 5 výrobní vada

První zákazníci na zahraničních trzích už obdrželi svoje telefony Google Pixel 5 z předobjednávek. Bohužel někteří zjistili nemilou skutečnost, že mnoho telefonů Pixel 5 postihla výrobní vada. Jaký nedostatek se na Pixelech 5 objevil a kolik telefonů je postiženo?

Google Pixel 5 je telefon, který neobsahuje žádné designové výstřelky ani experimenty. Přesto, že se jedná o konzervativní design telefonu, tak se novému Pixelu nevyhnuly problémy s kvalitou výroby hned v počátcích života. Několik zákazníků zjistilo přítomnost malé mezery mezi displejem a tělem telefonu. Zdá se, že mezera není sice tak velká, aby bylo vidět dovnitř zařízení. Pro vniknutí prachu a jiných nečistot ale nejspíš postačí. Pravděpodobně bude u těchto kusů také ohrožena voděodolnost podle IP68.

Mezera mezi displejem a tělem telefonu se nejčastěji vyskytuje v horním rohu, kde je umístěn fotoaparát. Problému si všimli i někteří zahraniční recenzenti na svých telefonech, takže se nejspíš jedná o výrobní vadu, který postihla větší množství zařízení. Na letošní produktovou řadu telefonů Google Pixel měla velký vliv pandemie koronaviru a s tím související komplikace ve výrobě. Těžko však říct, jestli tyto komplikace přispěly i k této konkrétní výrobní vadě.

Jakou máte zkušenost s výrobní kvalitou telefonů?

Zdroj: 9to5Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)