Frustrující chyba Pixelu 5. Tohle si Google mohl pohlídat

Pixel 5 chyba nastavením hlasitostí

Google Pixel 5 je podle mnohých jeden z nejzajímavějších telefonů tohoto roku. Ani letošnímu nevyššímu modelu od Google se bohužel nevyhnuly některé přešlapy. Někteří uživatelé teď hlásí podivnou chybu Pixelu 5 s nastavením hlasitosti, která je prý dokázala pěkně vylekat. O co jde?

Pixel 5 je na trhu zhruba měsíc, a kromě pozitivní odezvy prvních uživatelů bylo slyšet i o zvláštní mezeře v konstrukci vyskytující se u některých kusů. Zdá se, že nejnovější chyba je softwarového rázu, takže ho snad Google brzy vyřeší. Někteří uživatelé hlásí zvláštní chybu s nastavením hlasitosti. Pixel 5 se prý náhodně ztlumuje například při přehrávání videa, což může být obtěžující. Druhá chyba s nastavením hlasitosti u Pixelu 5 je bohužel závažnější.

Nastavení hlasitosti systémových zvuků se prý někdy samo zvýší na nejvyšší úroveň. Týká se to zvuků jako je zvuk spouště fotoaparátu, vytáčení telefonního čísla nebo pořízení screenshotu. V tomto stavu prý nepomůže ani měnit nastavení hlasitosti a je nutné přepnout telefon do režimu vibrací nebo naprostého ticha. Zástupci podpory Google se k problému vyjádřili s tím, že se v dalších aktualizacích pokusí přinést zlepšení.

Používáte u telefonu hlasité zvuky nebo jen vibrace?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)