Mezery v těle Pixelu 5 podle Google nevadí. Ohrozí vodotěsnost?

Google Pixel 5 mezery

Google Pixel 5 je povedeným smartphonem za dostupnější cenu než předchozí modely. Už první zákazníci, ale začali hlásit zvláštní mezery mezi tělem a displejem Pixelu 5. Google poprvé k této situaci promluvil. Jaké je stanovisko Googlu a lze se spolehnout na vodotěsnost Pixelu 5?

Někteří z prvních zákazníků, kteří obdrželi Google Pixel 5 z předobjednávek, na svých kusech našli zvláštní mezery mezi tělem a displejem telefonu. Stejný problém zaznamenala i řada recenzentů. Mezery na těle telefonu Google Pixel 5 se objevují na různých místech a různě široké. Všichni tedy logicky předpokládali, že jde přinejmenším o výrobní nedokonalost.

Na fórech oficiální podpory pro Google Pixel jsme se teď dočkali oficiálního stanoviska. Mezera na některých kusech Pixelu 5 prý není designovou vadou, a dokonce ani pochybením při výrobě. Proběhlo údajně vyšetřování, které potvrdilo že rozmezí mezer objevujících na Pixelu 5 je normální součástí designu telefonu. Zástupci Googlu také ujišťují, že tato „vlastnost“ nemá žádný vliv na odolnost proti vodě a prachu podle IP68. My můžeme konstatovat, že náš recenzovaný kus Pixelu 5 je zcela v pořádku. Nezávislému pozorovateli se může celá situace jevit poněkud zvláštní, ale nezbývá nám než počkat na případný další vývoj.

Jaký máte názor na mezery v těle Pixelu 5?

Zdroj: androidauthority

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)